Het is beestenweer. Godsgruwelijk rotweer, met harde wind, felle regen en af en toe een venijnige tik van een verdwaalde hagelsteen.
Even buiten de Aldi zie ik haar staan. De schouders hoog opgetrokken in de bontkraag van een fletsroze parka, in beide handen een zichtbaar zware boodschappentas. Ze lijkt wanhopig op zoek naar voldoende moed, om de zoveelste herfstbui te trotseren. Dan ziet ze mij ook. Onze ogen ontmoeten elkaar.
“Mevrouw…”, zegt ze aarzelend. Ik knik. Begrijp wat ze me niet durft te vragen en doe de deur aan de passagierskant van mijn auto open. Ze noemt een straatnaam en ik breng haar tot voor de deur. Ze is blij. “Ik heet Buchara. God zegene u”. Dan stapt ze uit.

Mooi gebaar. Hoewel de titel doet vermoeden dat het om een taxi-chauffeur gaat, maak ik uit het verhaal op dat het gewoon een vriendelijke voorbijganger is.
Haha, nee, ik was met mijn eigen auto, voor de wekelijkse boodschappen.
Precies, dan vind ik het dus een heel mooi gebaar 🙂
@Martsje… een leuk verhaal. Kerst is in aantocht, daar past deze goede daad prima bij.