Voor het eerst in de geschiedenis van de mensheid heeft één procent van de wereldbevolking meer geld dan de andere negenennegentig procent. De aandelenkoersen schieten omhoog en aandelenbezitters worden slapende rijk. Wie met werken zijn brood verdient zal dat niet bereiken.
De Amerikaanse president is toch nog lang niet tevreden. Minder belasting voor de rijken, minder steun voor de armen. Rot op met het milieu, de Mexicanen, de mensen die droomden van een veilig bestaan in de Verenigde Staten.
Als een marskramer met duivelse waar sleept hij zijn land mee naar de ondergang van de democratische samenleving. Hoe lang blijft men voor deze charlatan sidderen en naar zijn pijpen dansen?
Ik denk aan het oude strijdlied ‘Eens zullen we overwinnen.’


Eens!
Ik ook! (De man blijft ook mij -in de meest ongemakkelijke manier- keer op keer verbazen.)
Ik zing dit strijdlied graag mee, José.
@José: he is a devil, not even in disguise
Mooi uiteengezet Jose. Ben voor mezelf nog op zoek hoe iets te doen aan die oneerlijke verdeling.
@José. Trump verdient geen hartje, jij wel.
Hoe lang – Hoelang
Ja dat grijpt me als lezer.
Elk land krijgt de leider die het verdient. Wedden dat over drie jaar meer Amerikanen naar de stembus gaan …
Goed verwoord, José.
Het is weer de tijd voor protestsongs
dank voor jullie reacties.