Toen de rubber zuignap van mijn autostuurtje weer van de muur viel, werd ik zo driftig dat ik het kapotsmeet.
‘Dat krijg je er nu van met je driftkop,’ zei mijn moeder. Ze pakte lijm, maar de breuk viel niet meer te lijmen.
Donderdag, een verschrikkelijke aanslag in Nice. Vrijdag, een mislukte staatsgreep in Turkije. Veel slachtoffers. ‘Niet weer!’ zei ik. Kwaad, een gevoel van machteloosheid tegen geweld en onrecht? Beide? Ik werd er haast weer driftig door.
Onschuldige mensen verliezen op een feestdag of op een gewone vrijdag hun leven, of zijn voor hun verdere leven verminkt.
Steunbetuigingen op sociale media: ‘God bless Nice.’ ‘God is standing beside you.’
Vertel dat maar eens aan de slachtoffers en hun nabestaanden.


@Han: soms kan zelfs loze doch liefdevolle steun helpen. In mijn ogen beter dan bandeloze haat. Wilde je een <3 geven, maar lukt op deze locatie niet.
@Levja. Alles beter dan haat. Dat hartje geeft niet hoor.
<3
Leuk.
In de eerste alinea dacht ik dat je HP een klein jongetje was…
Haat, ik denk dat het niet bestaat. Het lijkt me eerder een woord dat andere emoties moet camoufleren.
@Nele. Dank voor je reactie en hartje… dat overigens niet is doorgekomen.
@Han: ik heb zojuist nog een hartje gehart, maar ik vrees ervoor… Ze komen vaker minder door dan wel. Ligt het aan de locatie? (Ik woon dichtbij de Franse grens, waar mobieltjes soms overspringen op Franse netwerken.)
De hartjes onderaan reacties zouden manueel kunnen worden bijgeteld. #Tip voor @Frank?
Han, raak!
<3
@Nele. Ach, wat maakt het uit, als je maar plezier hebt! @Nel. Hartelijk dank!
je zou er driftig van kunnen worden, ook om Erdogan die nu de rechters ontslaat
Goed en scherp weergegeven, Han.
@José. @Ewald. Hartelijk dank voor jullie reactie.