Dit recept is bedoeld voor gezelschappen van tien tot veertien personen.
Ingrediënten: Eén kilo oude koeien, één kilo verzuurde hetzes, diverse rauwe open trauma’s. Naast vlees is het ook lekker om overtuigingen, geloof en verwijten te gebruiken. Qua kruiden volstaan zout, peper en een mix van sarcasme en ironie.
Bereidingswijze: Men neme twee ouders, drie kinderen met aanhang en zes kleinkinderen. Verhit de gourmetstellen voor. Marineer ruime hoeveelheden overjarig rundvlees en wrange kift met een snufje schimpscheuten en een mespuntje scherts. Pekel open wonden langdurig, voer gepeperde discussies en schenk drank in overvloed. Pureer de massa goed, als de gemoederen heet genoeg zijn kan het bakkeleien beginnen.
Tip: Het is verstandig om de kleinkinderen aan een aparte tafel te zetten.


@G.J. Grappig stukje. 🙂 De tip is heel herkenbaar. Wat ik jammer vind, is dat het stukje ingredienten en bereidingswijze elkaar niet overlappen qua ironie. Naar mijn bescheiden mening zou het leuker zijn als je stukje ingredienten op dezelfde manier formuleert.
@Desiree Thx, goede tip zal er eens een slag naar slaan 🙂
@Desiree Het stukje ingredienten is vervangen en afgestemd op bereidingswijze, kijk maar of het nu leuker is 🙂
@GJ Leuk stuk! Origineel die lijst met benodigde ingrediënten. Jammer vond ik wel dat bij de bereidingswijze dezelfde oude koeien, hetze en ironie weer voorbijkomen. Vanwege de beperkte lengte van de 120w-vorm, staan ze (in mijn beleving) te snel te dicht op elkaar.
Blijven de complimenten voor de mooie vondst.
@Johan Thx 🙂
@G.J. Beter! 🙂
Ik ben het wel met Johan eens betreft het gebruiken van dezelfde woorden. Even pruttelen nog?
@Johan & @ Desiree, na wat pruttelen in een bouillon van synoniemen en alternatieven is dit poging drie van de eigen gemaakte, gekruide emo-soep.
Thx voor jullie moeite om commentaar in te vullen. Het is een goede schrijfoefening 🙂
@G.J. Het is de moeite waard geweest al dat pruttelen 🙂
@G.J. Zelfs in de reacties lopen de woordgrappen nog door (bouillon van synoniemen). Humor!
🙂
@GJ Dat is leuk geworden, zo met die aangepaste ingrediënten!
Mooi, ik pruim het allemaal niet dus het is een gaaf recept om de zaken nog één maal op te stoken;-)
@Ineke & Gavi thx!
O, dat komt mooi uit. Ik heb nog een hele sloot vol met de loeibeesten. Mooi stuk! Ik heb ‘m zelfs gewaardeerd met een hart. 😉
@Hadeke <3
@GJ, erg creatief stukje tekst dat leest alsof het om een echt gourmet uitje gaat 🙂
Thx John 🙂
He G.j! Je hebt gewonnen, gefeliciteerd. 🙂
Al is het mosterd na de (gourmet)maaltijd, je krijgt er van mij nog een hartje bij. 😉