“U kunt mogelijk gecontroleerd worden,” leest de heer Vreeswijk op het display. En “Heeft u een plastic tasje gepakt? Vergeet deze dan niet te scannen.”
‘Hier is sprake van contaminatie. Ofwel verhaspeling van: “U kunt gecontroleerd worden” en “U wordt mogelijk gecontroleerd.” En het is “het” tasje, dus vergeet “dit” of “dat” niet te scannen.’
‘Meneer, u heeft de brood niet gescand.’
‘Het brood, jongedame.’
‘Ik ben geen jonge dame.’
‘Jongeman dan.’
‘Ook niet.’
‘Ach, wat triest. De caissière moet ook terug. Een vrouwelijk woord weliswaar, maar de caissière kon net zo goed een man zijn. Geen enkel probleem. En hij of zij kende je, vroeg hoe het met je ging en rekende persoonlijk met je af.
Goedendag, jong… persoon.’


Inmiddels heeft Albert Heijn de teksten aangepast. Haha!
Ja, ik herinner me ook dat de cassière je kende en een praatje met je maakte. In Duitsland heeft de scanner haar intrede nog niet gedaan en is contant nog steeds heel normaal. (Bar ist wahr). Met plezier gelezen.
Luc, ik zou zeggen, houden zo.
Goed opgemerkt, zeg, heer Vreeswijk en Han. Ik las er zo overheen. “De brood” is wel heel erg.
Lousjekoesje. Als je die kinderen af en toe hoort praten…
Han hartelijk gefeliciteerd. Je andere bijdrage ‘Kinderen van een verdeeld land’ had drie keer zoveel waarderingen en twee keer zoveel reacties. De ‘computerbeslissingen’ van 120w zijn ondoorgrondelijk en niet serieus te nemen.
Hartelijk gefeliciteerd, Han.
Ewald. Dank je wel. Ik heb er al genoeg over geschreven. Laatst zelfs een stukje over geschreven. Ik kreeg toen een vreemde, ChatGPT-achtige reactie dat het te persoonlijk was en daarom ‘niet geplaatst’. Het was al geplaatst, maar de redactie heeft het gewoon verwijderd. Mijn reactie hierop aan de redactie is nooit beantwoord.
Luc. Dank je wel!
Het verwijderen van een bijdrage van jou is mij ontgaan. Bizar trouwens, in de
huisregels staat immers het volgende:
“Inhoud en vorm van de bijdragen zijn vrij. Columns, anekdote, poëzie, fictie, alles mag.”
Dat de redactie een stukje verwijdert terwijl we al vier jaar lang te maken hebben met een in stilzwijgen gehulde redactie geeft ook te denken.
Ewald, het staat nu in concept. Tja, het naleven van eigen regels… Ik heb al een afscheidsstukje klaar. Ik moet er nog even over nadenken, maar zo gaat de lol eraf.
Han, beide stukjes vind ik goed. Dus gefeliciteerd met allebei.
Lousjekoesje. Dubbel bedankt!
@Han: beter laat dan nooit: alsnog gefeliciteerd!
Lisette. Hartelijk dank, wanneer dan ook!