We draaien in het voorjaar onze horloges een uur vooruit. Snel weg van corona. ‘Samen’, exact op dezelfde tijd, applaudisseren voor hulpverleners, met een glas in de hand.
Het glas kan niet feestelijk worden bijgevuld in de gesloten horeca. Dus gaan we massaal naar Zandvoort, al aan de zee. Broodjes en koffie nemen we mee. Dor hout wordt vertrapt. Een tweede golf is net zo gevaarlijk als een mui; we kijken heus wel uit.
Het is najaar, de horloges verwarrend weer een uur terug. Door mondkapjes beslagen brillen zien de wijzers op vijf voor twaalf staan. ‘Vuurwerkogen’ van econoom Barbara Baarsma wijzen naar de economie en groepsimmuniteit door quarantaine van kwetsbaren.
Geen vuurwerk om naar hulpverleners te gooien dit jaar.


Misschien wel twee voor twaalf, Han. Of er geen mafkezen zijn die vuurwerk naar hulpverleners gooien, moeten we nog maar afwachten. Officieel “is” er geen vuurwerk, maar dat zegt niets. Een avondklok op oudejaarsavond, lijkt mij geen gek idee.
Ewald, tijdens het schrijven had ik dezelfde gedachte.
Ik hoor al jaren dat het 5 voor 12 is bij diverse gebieden, milieu, ijskap, etc. Er zijn verschillende maatregelen getroffen maar eerlijk gezegd, zie en merk ik er niets of weinig van.
Voor de liefhebbers….vuurwerk ligt hier gewoon bij Lidl en Aldi in de schappen straks.
Luc, dat is waar. Met die corona moet nu eens echt wat gebeuren en vooral worden gehandhaafd daar waar het moet!