Onlangs stond ik bij de enige open kassa in de rij achter de plaatselijke vrek, een wereldvreemd individu dat aanbiedingsproducten steevast massaal inslaat. Hij rekende de andere aanwezigen sans gêne voor hoeveel hij bespaarde op de dertig pakjes batterijen die hij kocht. De caissière, overduidelijk met de situatie verlegen, haalde ze alle omslachtig uit hun antidiefstalverpakking.
Vervolgens controleerde hij ter plekke de kassabon minutieus, net zolang tot ik klaar was. Toen ik mijn gratis actiezegeltjes aangereikt kreeg, vroeg hij boud of hij die misschien mocht hebben. Bliksemsnel vormde zich een antwoord in mijn gedachten (“ik verpulver ze nog liever in een vijzel”) maar ik verving dit bijtijds door een bits ‘nee’, waarbij de onverholen ergernis iedereen opviel behalve de geadresseerde.

Leuke uitwerking van het themawoord. Een herkenbare situatie in de supermarkt. Het vragen om de zegeltjes van anderen past er helemaal bij. 🙂
<3
Heel herkenbaar! De irritatie bij de omstanders is voelbaar.
Leuk! Het venijn druipt er vanaf. Ik hoop dat ‘ie z’n niet passen en dat goedkoop duurkoop zal blijken;-)
Rare frats van de spellcheck op mijn telefoon. Ik bedoelde ‘ik hoop dat de batterijen niet passen…’
Krachtig stuk. Ook gelijk zin om te stampen.
Herkenbare types…