Ik stop hem heel voorzichtig in de grond. Nu is het slechts een kwestie van voeden en water geven. Daglicht, dat moet ie ook veel hebben. Zon, heel veel zon. Iedere dag hoop ik dat er al iets boven de grond uitsteekt. Het wachten duurt lang. Er is zelfs nog geen bolling te zien. Ook niet na drie dagen. Ik begin te twijfelen. Heb ik mogelijk over de houdbaarheidsdatum gekeken? Of heb ik iets anders over het hoofd gezien? Praten, wordt me aangeraden. Ik praat als Brugman tegen de kale grond. En warempel, het helpt. Na vier dagen zie ik resultaat. Een klein steeltje steekt fier omhoog. Kaarsrecht. Eureka. De geboorte van een uitroepteken, gekiemd uit een hele kleine punt.

Mooi stukje @Mien. Brugman was best een boeiende man, een franciscaan maar ook een dichter. “Ic heb ghejaecht mijn leven lanc”
Dank Levja. Jan Brugman, ja.
Bolsward is net als ik grote dank aan hem verschuldigd. 😉
En niet te vergeten Maria …Misschien zelfs Philips de Goede?
Mmm … Jan is eerder dank verschuldigd aan goeie Flip.
@Mien: wellicht past ook hier het beste: ‘Over de doden niets dan goeds!’
Helemaal mee eens … ennehhh … fijn dat je er een uitroepteken bij plaatst!
Ik zal niet vergeten water en voeding te geven. Hij moet nog wat groeien. Ha, ha.
@Mien: “Zoals een bloem de zon (en ook water dus) nodig heeft om bloem te worden,zo heeft een mens de liefde nodig om mens te worden.” Aldus een citaat van Phil Bosmans.Belgische pater en schrijver 1922-2012.
Ik houd het vooralsnog eerst even bij de groei van mijn kersverse uitroepteken. Het heeft al mijn liefde en aandacht. Wel een mooi citaat van pater Phil. Vast familie van.
@Mien: Deze opmerking ontgaat mij. Familiebanden zijn mij vaak ontnomen. Ontstolen zelfs. Maakt niet uit. Rondom mij gaat het leven gelukkig door.
Ik doel op dr. Phil.
Die via via Oprah Winfrey??? Wel over gehoord, maar ik heb niet het genoegen hem te hebben gezien, dus laat staan kennen. Kennen we een mens ooit?
Grappige draai!
Gr. + hartje,
Chris
Dat groeiende uitroepteken is leuk gevonden!
Ik heb planten die als vraagteken naar boven komen, voor mij dan.
Vaak geen idee wat het wordt:)
Leuk stukje weer, Mien! Heerlijk einde ook
Leuk stukje Mien! Ik hoop dat na dat uitroepteken nog veel woorden zullen groeien.
Mooi stukje, Mien.
Spreken is goud in dit geval, zwijgen doet een ontkiemende plant geen goed.