In de Noordzee zweeft een metersdikke laag slib (resten van o.a. algen, dieren en planten) die door Eb en Vloed stromingen heen en weer wordt gesleept.
In stilstaand water met slib, kan het soms dagen duren, voordat het slib bezonken is en er op de bodem zeeklei in wording ligt.
Achter de Waddeneilanden is het water vaak rustig en krijgt een deel van het slib de kans om te bezinken, voordat de ebstroom het weer mee kan nemen naar de Noordzee.
Onze klimaatcrisiscommissie denkt dat er gevaar is voor het verdwijnen van het Wad bij een stijgende zeespiegel, maar er is geen gevaar: de bodem van de waddenzee stijgt mee.
Frans Winkler, 7 maart 2011, Slenaken

Maar goed, dat zijn Waddeneilanden, we zouden – met alle respect – best zonder kunnen als het zou moeten. Interessanter wat mij betreft, stijgen andere zeebodems ook mee met het zeeniveau? 😮
En als alles blijft stijgen hebben we de toegang tot een hemel dan te danken aan de klimaatcrisis, uiteindelijk? 😉