120 woorden Schrijf mee!
« »

Column, Fictie, Maatschappij, Mensen

Adder onder het gas

18 oktober 2022 | 120w | Han Maas | 0

‘Ik verkoop mijn brood onder de minimumprijs, en de ovens staan op maximum,’ zegt de bakker. ‘Anders krijg ik nooit een lagere omzet en een energierekening van 12,5% daarover,’ is zijn analyse.
Minimaal 12,5% van de omzet moet door hardwerkende middenstanders aan energie worden betaald om 50% vergoed te krijgen.
De Groningse slager verkoopt Groningse mosterdsoep ver onder de prijs. Ook ter ondersteuning van de Groningers. Dit beleid heeft hij met de bakker overlegd, een memo hierover is zoekgeraakt.
‘Hier, neem maar alvast mee,’ zegt de slager – het is een scheurkalender van 2023. ‘Om twee uur sluit ik, anders wordt mijn omzet te hoog. Ik zal toch voor mijn Limburgse halfbroers met wie Derk Bolt mij heeft gematcht moeten zorgen.’

Waarderen en delen

Waardeer je dit stukje van Han Maas of juist niet? Geef hieronder een en/of deel het met anderen!

soortgelijke stukjes

8 reacties

Reageren

120
Wees geen muurbloem, laat je mening achter!
Houd het netjes. Je hebt 120 woorden. Huisregels.

Heb je dit stukje ook al gewaardeerd?


« »