Iedereen kent ze, de totaal onbekwame chefs en leidinggevenden. Heeft u ooit nagedacht over hoe ze daar terechtgekomen zijn?
Ik ken er inmiddels te veel, dat er logica in zou zitten was voor mij ook nieuw. Een en ander is helder beschreven in het zogenaamde Peterprincipe.
De Canadese psycholoog L. Peter stelt dat medewerkers kunnen stijgen in hiërarchie tot voorbij hun eigen onbekwaamheid. De zuurgraad duidelijk voorbij. Voorbeeld: de topverkoper die jarenlang de nummer één verkopen is, wordt gepromoveerd tot afdelingshoofd, maar van leidinggeven heeft hij totaal geen kaas gegeten. Hij wordt niet ontslagen en kan jarenlang aanmodderen voordat er uiteindelijk ingegrepen wordt.
Nu weet u ook waarom die chef incompetent is, hij kan er zelf waarschijnlijk niets aan doen.

Die theorie heb ik eerder gehoord, inderdaad een goed punt. Steeds promoveren tot je iets doet wat je eigenlijk niet goed kan.
’teveel’ > ’te veel’
Is het niet juist ’tot voorbij hun eigen bekwaamheid’?
‘De nummer één verkopen’ > ‘De nummer één verkoper’
Ik vind het woord zuurgraad hier wat vergezocht.
Luc, ik sluit me bij Inge aan.
Voorbeeld; de topverkoper – Voorbeeld: de topverkoper
Inge, dank voor je reactie. Ik pas het aan waar nodig.
Nee, het is voorbij de onbekwaamheid.
Het themawoord is inderdaad minder geslaagd in dit stuk, dat geef ik meteen toe.
Grt
Han, dank voor je reactie. Ik pas het aan.
Goed punt. Dat is zeker wonderbaarlijk. Ik heb ook het idee dat mensen die mondeling sterk zijn sneller hogerop komen. Die kunnen zichzelf inderdaad goed verkopen. Leiding geven is inderdaad een vak apart. Ze zouden er op zijn minst eerst een cursus voor moeten doen. Vaak zijn ze schriftelijk minder sterk en wat ik heel erg vind, dat ze weinig kijken naar de persoon i.p.v. het bedrijfsresultaat. Er bestaan vast wel pareltjes van leidinggevenden. Laat het mij weten als je er zo een kent.
Het zou zomaar zo kunnen zijn.