Merde, denkt Willem. Ben ik net lekker gedwongen ongedwongen zoutzakkerig bezig met Edwin Evers voor de opnames van de Podpoppenkast, komt die malloot uit Frankrijk langs met dat rare haar, ‘couvrant la calvitie’. Wat spreekt die man slecht Nederlands. Geen wonder al die protesten na die speech in het Nederlands van die kokosmakron: de man is niet te verstaan.
Voorlopig is onze pensioenleeftijd hoger; hoezo één Europa? Hij veroorzaakt verkeerschaos, de doorsnee Amsterdamse huisvrouw kan niet eens de Bijenkorf bereiken voor een flesje Chanel, al zou het maar de bescheiden N°5 zijn.
Alors: dîner et au revoir! Niet weer een Franse xenocratie. ‘Bonjour les garçons et les filles’, mag al niet meer van LAKS – maar daar hebben we lak aan.


Een dergelijk stuk, zoals dit, pardon my French, lees ik liever dan je voorlaatste stuk Han. Mooi actueel, sterke verwijzingen, mooi gedaan. Grt.
Luc, dank je wel! Zo hebben we allemaal onze voorkeur. Gelukkig maar.
Leuk: podpoppenkast.
Couvrant la calvitie moest ik even opzoeken: toupet? Maar dat is ook Frans…
– Na ‘wonder’ hoort een komma.
Ze moeten volgens mij wel eerst 35 jaar ofzo gewerkt hebben voordat ze recht hebben op een pensioen. Dus als een fransman na zijn 29ste geen vaste baan heeft met pensioen-regeling moet hij doorwerken tot die 35 jaar. Een ander vangnet hebben ze volgens mij niet. In Nederland hebben we natuurlijk nog de AOW en (het heet niet meer VUT maar wel) zo’n pre-pensioen-regeling. (Luc?)
Lousjekoesje. Geen toupet, hij bedekt de kale plekken. Nee, na wonder hoort juist geen komma in de doorlopende zin tot aan de dubbelepunt.
Ja, ik ken die pensioenregeling in Frankrijk. De prepensioenregeling is wat anders dan de VUT en niet voor iedereen weggelegd.
En ik zit nu heerlijk te luisteren naar Françoise Hardy “Tous les garçons et les filles” Heerlijk nummer.
Levja. Heerlijke nostalgie en melancholie! ‘Et les yeux dans les yeux et la main dans la main…’ Ik had haar graag getroost!
France Gall: ‘Poupée de cire poupée de son’. Toen het Songfestival nog normaal was.
Deze liedjes ken ik ook wel, hoor. Alleen de titels wist ik niet. Wat zou de achterliggende gedachte van het poupee-liedje zijn? Ik zong als kind Barby girl voordat ik wist wat het ook zou kunnen betekenen.
@Han: gefeliciteerd!
Hartelijk gefeliciteerd, Han.
Een hattrick lonkt, Han! Van harte gefeliciteerd.
Felicitation.
Allen: merci beaucoup!