Wie weet ben ik niet de enige die soms denkt: wat een weekwoord. Ik zal niet schrijven hoe ik dat woord dan vind. Het is geen fatsoenlijk woord, heel Rotterdams. Het is wel hoe ik erover denk.
In eerste instantie is dat ook mijn gedachte bij het woord van deze week: xylotheek. Gelijk gegoogeld en ik kan vertellen dat ik helemaal in de ban raak van alles dat ik lees en bekijk. Dat wil ik zien is mijn tweede gedachte.
Ik leg mijn broer en zussen voor om op een familiedag bijvoorbeeld Kasteel Groeneveld te Baarn aan te doen en dan een kijkje te nemen in de linnenkamer naar deze collectie boomboeken.
Dank je voor dit speciale woord, Ewald Hagedorn .

De xylotheek van Kasteel Groeneveld: https://www.youtube.com/watch?v=jL1B9Hh1tQc
Levja, ik heb vaak rond Kasteel Groeneveld hardgelopen. Prachtige omgeving.
gegoogled – gegoogeld. Een vernederlandst werkwoord.
Met veel plezier gedaan, Levja!
Voor mij is het trouwens ook iedere week weer een verrassing welk woord het nieuwe weekwoord is. De lijst heb ik destijds wel geprint, maar al lang niet meer bekeken, daarnaast weet ik niet in welke volgorde Frank ze heeft ingevoerd.
Bij 23 letters van het alfabet heb ik acht woorden geselecteerd, bij de ‘lastige’ letters Q, X en Y drie woorden per letter. Uitgaande van enkele themaloze weken genoeg voor een jaar of drie (nu nog anderhalf).
Interessant filmpje, Levja.
Han, mooie omgeving daar.
Ja, het is inderdaad een vernederlandst werkwoord. Ik start mijn dag altijd met Engels praten en ook schrijven vanwege het meedoen aan een Engels radiostation.
Ewald, nogmaals dit weekwoord bracht mooie dingen naar voren bij mij. Ik had er nog nooit van gehoord. Samen met een zus heb ik Kasteel Groeneveld ooit bezocht voor een tentoonstelling en daarna zijn we daar in de omgeving gaan wandelen. We wisten allebei niet vam de xylotheek daar.
Overigens vind ik alle stukjes boeiend om te lezen. Deze week zijn we allemaal winnaar, ha ha.
Ja, dit filmpje was dus het eerste dat ik zag en het pakte me direct. Ik heb het ook gestuurd naar mijn zussen en broer en aanhang. Ik kijk uit naar de dag dat we er echt naar gaan kijken.
Levja, Engels radiostation…?
Han, sinds de piratenzenders mij in hun netten hadden verstrikt …
Heerlijk nog steeds contact te hebben!!!