‘Dit is toch niet normaal meer.’
‘Wat is er gebeurd?’
‘We zijn matineus, we komen net onder de douche vandaan – modern koud – ik sta in mijn Jansen en Tilanus, beginnen mijn kinderen toch te trillen…’
‘Door die koude douche of door u in uw ondergoed?’
‘Nee! Door die schreeuwende man voor ons huis, natuurlijk.’
‘Wat wil hij?’
‘Zijn meubilair terug…’
‘Heeft hij niet betaald?’
‘Zoiets…’
‘Ik heb geen stoel om op te zitten, mijn kinderen trillen van de honger.’
‘Meneer, u komt straks aan de beurt. Ik praat nu eerst met deze meneer. Hoe haalt u het trouwens in uw hoofd om een geschil bij hem thuis te beslechten?’
‘Doet hij toch ook?! “In naam van de Koning.” De lafaard.’


Ik heb het wel twee keer gelezen. Niet erg.
Tja, verhaal halen aan de deur … Te pas en ook te onpas.
Ik heb het zelfs vaker gelezen. Daarmee houdt de vergelijking dan ook op. Grt
Levja, Luc. De ‘klant’ die verhaal komt halen bij de deurwaarder thuis. De omgekeerde wereld dus.
In het tweede gedeelte lees je waarom.
PS Wat precies is er niet duidelijk?
Dat het hier een deurwaarder betreft haal ik er niet uit. Pas in het tweede stuk door de laatste zin denk ik enigszins in die richting. Daarnaast kan ik me geen voorstelling maken wie wie aanspreekt. Er is wellicht een derde persoon maar dat maakt het niet duidelijker. Voor mij persoonlijk komt het niet over. Sorry.
Grt
Luc. In naam van de koning zegt toch genoeg, dat duidt op een deurwaarder. Als ik ‘deurwaarder’ had genoemd, had ik te veel weggegeven. De clou is natuurlijk dat hij nu zelf thuis bezocht wordt.
Wie er aan het woord zijn: de deurwaarder in het eerste gedeelte, de ‘klant’ in het tweede. Beiden worden geïnterviewd, bijvoorbeeld door een journalist.
Ja, dat het hier een deurwaarder betrof was mij geheel duidelijk. Zeker door de laatste zin. In het eerste stuk raakte ik even in de war, omdat ik niet wist tegen wie de eerste man het nu had. Dat werd in het tweede gedeelte duidelijk. Ik dacht inderdaad aan een verslaggever of zelfs politie.
Het is heel actueel. Men gaat tegenwoordig gemakkelijk zelfs bij ministers thuis verhaal halen. Het zou niet in mijn hoofd opkomen.
Levja. Pas maar op! Als je een slechte recensie over mijn stukjes schrijft, sta ik zo bij je op de stoep.
Ha ha, Han. Dan schreeuw ik heel Rotterdam bij elkaar 😉
Levja. Haha. Geen AMBER maar AMSTERDAM alert?
Yep. Leuk gevonden trouwens, Han.
Levja. Uiteraard. Ik ben de beste, niet alleen van Amsterdam, maar ook van Bayern en van Barcelona en van…