Bij gebrek aan ook maar één goed liedje, kun je om sentimentele redenen het beste Oekraïne laten winnen. Maar wie gaat het Songfestival volgend jaar organiseren? De toespraak van ons boegbeeld Rutte aan het Oekraïense parlement is te vroeg gekomen, anders had hij kunnen zeggen: ‘Se Netterlends!’ Je moet toch wat bij gebrek aan reële steun.
Australië zou ook kunnen, zolang je maar klimaatneutraal vliegt – ik wist niet dat Europa zo groot is.
Meer moeite heb ik om uit sentiment Qatar het komend WK te laten winnen, als dank dat ze zoveel arbeiders uit verscheidene landen aan werk hebben geholpen met de bouw van stadions. Er zijn toch betere ploegen dan Qatar? Maar ja, wat is eerlijk en niet vals?


Han, een goede column weer, maar even aandacht voor het volgende:
‘Op 1 juni speelt Oekraïne in de play-offs in Glasgow tegen Schotland. De winnaar van dat duel speelt vier dagen later voor een WK-ticket in Cardiff tegen Wales.’
bron: nos.nl
Mocht de oorlog voortduren dan stel ik een finale Oekraïne – Qatar voor, waarbij Oekraïne na verlenging en strafschoppen wint. Als troost mag Qatar dan volgend jaar het Eurovisie Songfestival organiseren.
Ewald, dank je wel. Dit noem ik nu eens een creatieve oplossing. En dat gesteund door duizenden vals zingende voetbalsupporters. Kan Qatar daar alvast aan wennen.
Voor de uitgebreide versie: https://www.schrijverspunt.nl/columns/lachwekkend-sentiment
Is sport en politiek nog te scheiden? Hoe (a) poltiek is het songfestival?
Rusland werd geweerd in 2022 vanwege de oorlog. Zou het niet logisch geweest zijn dat ook de Oekraïne dan zou worden uitgesloten? Mede vanwege het sentiment.
Ik vond wel een aantal liedjes goed, met name Zweden en Portugal. Het mooiste vond ik het optreden van Gigliola Cinquetti. 74 jaar en nog steeds die eenvoud van destijds. Toen met orkest en niet het circus van tegenwoordig.
Tja, voetbal vind ik al geruime tijd meer van een oorlog weg hebben dan van sport.
Levja. Het zou gescheiden moeten zijn, maar dat is niet zo, weten we.
Nee, dat is onlogisch: waarom zou je Oekraïne uit moeten sluiten omdat Rusland ze aanvalt? Maar kies wel voor het beste liedje en niet uit sentiment.
Natuurlijk hebben zangers / zangeressen / muzikanten / artiesten / voetballers / andere sporters niets te maken met de politiek van hun land, maar in de praktijk werkt dat nu eenmaal wel zo. Hopelijk mag de agressor snel plaatsmaken voor een andere machthebber en kunnen artiesten en sporters uit alle landen weer aan alle evenementen deelnemen.
Als de Russen dan maar weer niet aan de doping gaan…
Han, in zekere zin is het onlogisch om dan ook Oekraïne uit te sluiten. Zij vroegen totaal niet om deze aan- en inval. Maar jij, ik en ik denk allemaal konden op onze vingers natellen dat dit sentiment zou gaan meespelen. Hoewel niet bij veel vakjury’s.
Levja. Ja, natuurlijk wisten we dat.
Han, sorry. Ik wist niet dat je kwaad werd. Het is zulk mooi weer.
Levja. Kwaad? Welnee! Ik beaam wat jij zegt. Maar als ik het zo lees, kun je dat inderdaad zo opvatten. Haha. Nogmaals: een bevestiging!
Alleen al hierom ‘Se Netterlends!’ FANTASTISCH, Han!
Geen zorgen, Han. Ik dacht dat je met de heer Vreeswijk bezig was, ha ha.
Ik heb al meer aangegeven dat ik geen voorstander ben van televoting. Volgens mij komen daar allerlei vormen van sentiment naar boven. Eigenlijk wel met stemmen in elk opzicht. Ook bij verkiezingen. Daar ga ik dan altijd wel stemmen, maar ook daar spelen sentimenten mee.
Wat Qatar betreft, ik snap met mijn volle verstand niet dat daar destijds de keuze op is gevallen.
Levja. Stemmen voor de verkiezingen doe ik ook, hoewel het steeds lastiger wordt.
Qatar? Geld, corruptie.
Luc, dank je hartelijk!