Aan het eind van mijn salaris heb ik nog een stuk maand over. Na 18.00 uur verschijnen op veel artikelen kortingsstickers. Ik plak even enkele stickers met 50% korting op wat blikjes zwerversbier. Zo zijn ze bijna gratis. Achter de kassa zit echter een slimme meid, die de masteropleiding ‘Business and Social Impact’ aan de UU doet. Bedrijfsleider erbij, politie erbij en even later ook nog de FIOD.
Ik leg uit dat dit alles een pijnlijk misverstand is. Als dat niet helpt, begin ik schuldigen aan te wijzen: asielzoekers, ongevaccineerden, populisten, de linkse kerk, zwervers, ouders met kinderen die de boodschappen alvast in de supermarkt opeten, etc.
Ik ga vrijuit, maar voor straf krijg ik geen zegeltjes voor luxe bestek…

Gelukkig maar fictie
Al voel ik mij schuldig nu.. als ouder. Maar heb wel, toen ik nog 16 was, eens kortingsstickers stiekem op andere producten geplakt en met korting gekocht. Toen had je nog geen slimme kassamedewerkers of slimme kassa.
Zeer scherp. Qua inhoud en schrift. Gebied mijn eerlijkheid te zeggen.
😎
Lisaoomen. Ik hoop dat je ondanks alles toch nog zegeltjes krijgt en met kerst van je nieuwe luxe bestek kunt genieten.
@Cesar: geef mij de Lidl-zegeltjes voor het kristallen glaswerk maar!
Mien. Het doet me deugd te zien dat iemand op deze zonnige zondag zo’n eerlijkheid aan de dag weet te leggen, al hoop ik natuurlijk dat dit ten eeuwigen dage geldt.
Lisette. Die actie kende ik nog niet. Ik ga binnenkort dan maar eens naar de Lidl. Natuurlijk heb ik m’n lesje geleerd en blijf ik ver uit de buurt van welke kortingsstickeer dan ook. Dan wordt het een dolle kerst, met luxe bestek én kristallen glaswerk. Dat zou alle narigheid, schandalen en verhoogde energieprijzen van dit afgelopen jaar goedmaken.
Leuk om te lezen na het stukje Broodjes van Lisa.
Lousjekoesje. Ja, zo wordt het een soort raamvertelling. Eerst de Broodjes van Lisa lezen voegt iets toe aan het geheel.