Jaren geleden reed ik een schaatstocht die toen al retrospectief was.
Ik reed lekker totdat ik een flauw bochtje maakte en weggleed. Ik pakte een takje van een wilg, maar dat bevroren twijgje brak in mijn hand. Ik hoorde een liedje in mijn hoofd, zoals ik altijd een bepaald liedje in mijn hoofd krijg tijdens het sporten; oortjes heb ik niet nodig.
‘I catch a branch and I break it in my hands…’ ‘There’s just a little bit of peace in my heart…’ hoorde ik nu. De strakke gitaar en de prachtige, hoge stem van George Kooymans.
Ik hoop dat je tóch dat ene takje aangereikt krijgt waaraan je je vast kunt houden, met een beetje vrede in je hart.
Iedere muziekliefhebber kent de Earring. Het leven neemt soms rare wendingen, dat zie maar weer. Niemand wil ziek worden, dat voelt altijd onterecht.
Of iemand de Earring kent of niet, ik heb geprobeerd mijn gevoelens hierin te leggen.
Prachtig verwoord, Han. Dank je wel.
Ik voel me zo bevoorecht de Golden Earring vaak te hebben zien optreden.
Ik koester toch wel het meest hun optredens in Het Paard te Den Haag.
Jongens en meisjes onder elkaar,zeg maar. George was en is een schat.
Ik gun hem ook die speciale vredestak met liefde in mijn hart.
Prachtig Han. Een van mijn favoriete GE-songs.
Levja, dank je voor je mooie reactie die weer een ode is op zich! Je kon ze vroeger voor een appel en een ei zien optreden. Toch altijd een beetje geringschat door het grote publiek dat ze sinds Radar Love pas is gaan waarderen. Zoals Rudy Bennett van de Motions al zei: ‘We waren bofkonten.’ En ik denk nu aan het prachtige nummer: ‘I just lost somebody.’
Dank je voor je mooie reactie, Willem.
Han, wat is het grote publiek? Ik denk dus dat veel mensen achter een grote naam aanhollen. In de literatuur en zeker ook in de muziekwereld. In het afgelopen jaar zijn mooie muzieknummers uitgebracht. Van bands en zangers van mijn generatie. Deze worden nauweljks afgespeeld op de nationale en internationale radiostations. Paul McCartney komt met zijn album III. Een geweldige muzikant en ik gun hem het succes werderom van ganser harte.
Meeste stemmen gelden, ook op deze site lang geldend geweest. In de vorm van hartjes nogal liefst. Valentijn was er niets bij, ha ha.
Levja, precies wat je zegt. Van Kooten en De Bie kennen ze alleen van de Vieze Man en Eagles alleen van Hotel California. Paul McCartney is nog steeds geweldig!
De hartjesjacht is er nog steeds hoor. Zoals deze week: 5 reacties en 12 hartjes… geeft je te denken.
Han: En weer … misschien door velen, doch zeker niet door iedereen. De Vieze Man vond ik beslist niet de sterkste van Van Kooten en De Bie. Sterker nog, eentje van de mindere … Ik draai heel vaak de uitvoering van Gipsy Kings van Hotel California. Ook al omdat ik de band heb ontmoet toen ik Frans studeerde in Montpellier.
Tja, ik heb zo weinig behoefte om me druk te maken om de hartjesjacht hier.
Levja, De Vieze Man vind ik echt geweldig. Komisch en zo goed geacteerd. Maar inhoudelijk zijn er sterkere sketches. Ik volg ze al sinds De Klisjeemannetjes. Kees als Daan Hooikaas in, ik meen, Hadimassa met de onvergetelijke Ton van Duinhoven. Het gat van Nederland en ga zo maar door.
Mooi verwoord en opgegroeid met hun muziek
Mooie ode, Han. De beste Nederlandse rockband ooit en veel van hun nummers zijn inmiddels klassiek te noemen. Ook ik laat Bach van tijd tot tijd voor wat ie is en luister dan naar mijn cd’s van de Golden Earring.
Het is wat prematuur misschien, maar staat een van die klassiekers straks op nummer 1 in de top 2000? Het zou me niet verbazen.
Ewald, dank je wel. Uit de tijd dat bevriende (Haagse) jochies bandjes oprichtten. Managers wisten ze algauw te vinden (en vaak op te lichten). Geen Voice of Holland, maar talent dat zich niet verloochende. En wat een ontwikkeling qua muziek en tekst!
Lisaoomen. Dank je. Hetzelfde geldt voor mij.
Han, hartelijk gefeliciteerd. Mooie weekwinnaar.
Hartelijk gefeliciteerd, Han!
Proficiat Han, dik verdiend! Toch een soort Winter Harvest
Ewald, Luc en Willem, hartelijk dank!
@Han, Gefeliciteerd met je prachtige stukje over onze muzikale volksheld George Kooymans!
Peter, hartelijk dank!
Gefeliciteerd Han, mooi stuk terechte winnaar.
Menno, dank je wel.
Gefeliciteerd.
De laatste zin doet het hem.
Ik kende van de Golden Earring alleen maar de klassieker Radar love. Ik vind I’ve just lost somebody ook mooi. Het nummer waar jij het over hebt is dus Just a little bit of peace of my heart. Het nummer I’ve just lost somebody begint in dezelfde toonsoort. Die vind ik wel mooi.
Heel mooi dus…
Lousjekoesje. Dank je. Beide nummers zijn prachtige klassiekers van ze. Uit een latere periode, ook alweer bijna vijftig jaar geleden, van de lp Moontan waar Radar Love op staat, is Vanilla Queen een prachtig nummer.
Mooi Han, dikke proficiat. Mooi ook voor George Kooymans. Mooie gedachten en odes kunnen heel ver reiken. Zeer beslist een beetje vrede geven in zijn hart. George heeft een rock hart, ook een warm hart.
Levja. Hartelijk dank voor deze in diverse opzichten mooie woorden!
@Han: in retrospectief was jouw ode aan Golden Earring een winnend verhaal, gefeliciteerd
Lisette, dank je wel.
Han. Gefeliciteerd met deze zeer gewilde en prestigieuze onderscheiding.
Gefeliciteerd Han. Mooie verwoording hoe het leven uit de bocht kan schieten, wanneer je nog midden in de race denkt te zijn.
Cesar en H2OWritez, hartelijk dank.
Ik heb ook Vanilla queen beluisterd, maar die vind ik minder.