Even rust. ‘Virus’- Ab (Osterhaus) vertelt voor de zoveelste keer hetzelfde in verschillende programma’s, dus kan de tv uit.
Ik pak een tijdschrift dat ‘magazine’ heet. Zo tegen het voorjaar gaat een artikel over de bezetting en vrijheidsbeperking.
‘Het is maar goed dat je de oorlog niet hebt meegemaakt,’ hoe vaak heb ik dat vroeger niet gehoord. ‘Neem me vooral niet kwalijk,’ zei ik toen ik ouder was. Eén dag, slechts één dag had ik de voor mij onzichtbare vijand op de trappen van het Tropenmuseum willen zien staan.
Misschien is het voor velen goed dat we tóch een staartje van vrijheidsbeperking meekrijgen zonder een daadwerkelijke vergelijking met toen te (kunnen) maken. Niets is vanzelfsprekend, en vijanden kunnen onzichtbaar zijn.


Een goed stukje, Han. Waarom je er fictie boven hebt staan … Ik lees het meer als een column, maar hoe dan ook, inhoudelijk sterk.
Helemaal mee eens. Sterk stuk. Over vrijheidsbeperking weet ik ook het een en ander. Mooi geschreven Han. Wellicht krijgt de “eurostar” een nieuwe dimensie als het aan Trump ligt.
@Ewald. Ik had het inderdaad ook een column kunnen noemen. Er zit ook wat fictie in, vandaar. Dank je wel.
@Rop. Dank je hartelijk!
Inderdaad, Han. Het geeft aan hoe kwetsbaar we in wezen zijn.
@Levja. Ja, de neus op de feiten.