Ze doen maar wat daarbeneden. Rondkrioelen, opeengehoopt in een badkuip met een paar zandheuvels eromheen.
De Superdrone die het dagelijkse overzicht van heel Nederland in beeld brengt schudt stelselmatig en misschien ook meewarig haar hoofd. Zacht zoemend zwenkt ze in een vaststaand patroon naar de vier windrichtingen.
Alles is even belangrijk voor haar, maar tegelijk ook even meningloos. Geheel buiten haar invloedssfeer. Ze kan met haar oog de grens bereiken, daarbinnen telt alles wat ze ziet mee.
De mensjes maken zich zo ontzettend druk, daarbeneden. De Superdrone kan niet zien of bevatten waarom of waarmee, noch of het ergens werkelijk toe bijdraagt.
Zelfs het doel en thema van haar eigen bestaan is voor haar onbelangrijk, zij doet maar wat daarboven.

@Berdien. Apart stukje! Daarbeneden en eromheen schrijf je aan elkaar.
Ze kan met haar oog de grens kan bereiken… Een keer kan te veel.
Met Han eens wat betreft dubbel kan. Vast ook wat betreft de overige taaltechnische aspecten, Han is hierin heel scherp.
Ik houd van taal, maar meer nog van verhalen. Als de boodschap maar overkomt. Jouw stukje maakt mij in verwarring. In de ene zin gebruik je ze in meervoud en dan weer in enkelvoud.
Levja,
ik ben het niet met je eens. De drone wordt met enkelvoud aangeduid en ‘ze'(daar beneden met meervoud. Ik heb het stukje drie keer mat aandacht gelezen en zie niet wat je bedoelt.
@Ewald: aan wie is nu deze reactie?
Dame heren ik ga het nog aanpassen. Zolang Zij daarboven maar een oogje toekijkt…..
Toeknijpt
Levja, ik reageer hier op jouw reactie op dit stukje. Ik schrijf toch: ‘Levja, ik ben het niet met je eens …’
@Ewald: dank je voor de specifieke toelichting.
@Berdien, heel apart en intrigerend stukje vanuit het perspectief van het ding beschreven, knap!
De Superdrone is aangepast, dank voor de adviezen.