‘Hoe bloot wil ik gaan?’ Zoals zo veel schrijvers-in-wording visualiseerde ik meer dan eens mijn mogelijke paden naar succes. Het was in een tijd waarin ik nog belang hechtte aan het concept van vriendschap.
Nu mijn biografie van Zombie Nella – ongevraagd, en door foute schrijvers zeer fout opgesteld – bij de drukker ligt, realiseer ik mij dat ik toen de verkeerde vragen stelde.
Toen wist ik nog niet wat ik nu weet. Een van de belangrijkste levenslessen in dit leven die me bijgebleven zijn, is dat liefde en haat niet bestaan, dat het verzinsels zijn van onze geesten om ons troost te bieden, of om anderen ermee te kunnen manipuleren.
De weg naar succes lijkt nu alleen maar belachelijk en infantiel.


Bestonden de gevolgen van haat ook maar niet… Helaas zijn die maar al te echt.
Een stukje met een lading, Nele.
Er klinkt bitterheid in door. Ik ben benieuwd naar het vervolg.
Hoi Nele, ik ben het niet met je eens als je liefde en haat niet laat bestaan. Ik ervaar ze tenminste als heel echt en bepalend in het leven. Maar misschien begrijp ik je beter na het lezen van het volgende deel (volgende delen?).
Nele: schrijven als sociaal bepaalde actie, en de bekendheid die je ermee verwerft gebonden aan vriendjespolitiek? Is dat wat je bedoelt?
Je hebt in ieder geval bereikt dat ik graag meer hierover wil lezen! Benieuwd naar Peddel twee. En wel een originele gedachtegang!
Ik heb het een aantal keren opnieuw gelezen, Nel. Kan liefde ook zonder haat bestaan? Want ik wil namelijk graag geloven dat liefde wél bestaat en ik ga er voor nu maar even van uit dat hp ernaast zit. Ik hoop dat haat niet bestaat maar als ik het nieuws aanzet, krijg ik andere signalen…
Ik ben ook benieuwd naar het vervolg, waarschijnlijk maak je me dan meer duidelijk.
Zie boven, ik bedoel uiteraard Nele. Excuus!
@Nele. Gelukkig bestaat liefde wel. En haat helaas ook.
schrijvers-in-wording m.i. schrijvers in wording
De komma in de eerste zin zou ik weglaten.
Je eerste zin doet mij sterk denken aan: “Wie blöd kann man sein.” Je hele stukje fascineert.
@Han: de komma is weg. 🙂 THNKS.
@Allen: ik heb er opzettelijk fictie boven gezet, zodat er geen misverstanden zouden komen, de schrijver is niet de HP, ondanks het gebruik van de ik-vorm.
Diepzinnig…
Zuster Nelededeyne,
Het is trekken aan de riemen in de woeste zee naar succes.
VmetdeVorK