Het licht van de staande lamp schijnt door het raampje van mijn slaapkamer. Schaduw als de beeltenis van een hond op het behang.
Het is koud, mijn moeder heeft als verrassing een warme kruik in mijn bed gelegd die inmiddels koud is geworden.
Deze week ben ik niet naar school gegaan. Vandaag gaat het alweer wat beter, maar ik hoest overdreven een paar keer. Voetstappen, de houten vloer kraakt. Mijn moeder komt binnen met een flesje tijmsiroop dat ze vandaag bij de drogist heeft laten vullen, en een warme kruik.
‘Plop’ zegt het kurkje. Ze schenkt een eetlepel vol. Heerlijk! Het kurkje piept terug op het flesje.
Met kerst maak ik altijd een stoofgerecht; de takjes tijm vergeet ik nooit.


Een echt mooi kerststukje. Moest daarom ook even aan een Christmast carol denken. Een hart vol tijm voor jou.
@Mien. Dank je voor je aardige woorden!
Mooi.Lief ventje, daar gaat zo’n moeder voor toch! Hoesthartje!
Smaken, geuren, beelden en geluiden uit je jeugd blijven je altijd bij.
Mooi weergegeven, Han.
@Marie en Ewald. Dank voor jullie leuke reactie!
Heel mooi stukje. Geuren kunnen groots zijn en vooral blijven.
Mooi geurherinnering die nog steeds levend blijkt, Han.
<3 Haha: tijm-hoestsiroop-junkje! "Vandaag gaat het al wat beter, maar ik hoest overdreven een paar keer."
(Mij gaven ze levertraan, daar hield ik mijn hoest voor in. 🙂 )
@Nele. Dank je! Ja, heerlijk! Hartje lijkt niet te zijn doorgekomen…
@Levja en Nel. Hartelijk dank!
@Han: ik gaf er nochtans ééntje. (En nu nog ééntje.) Het draaide zich om en zei: ‘bedankt voor je waardering.’ Ik was ingelogd met telenet. Volgens @Frank werkt de teller met vertraging? Ik kan alleen maar hopen dat het waar is.
@Nele. Maakt niet uit! Waardering zegt genoeg.
@Han: ik vind het zelf eigenlijk een beetje vervelend, dat ik het niet kan checken.
@Nele. Geeft niet, onbelangrijk. Ik vraag nooit om hartjes, maar als ik zie dat er eentje gegeven wordt en niet doorkomt, vermeld ik dat voor de goede orde.
Lief stukje! Zat er ook niet een beetje alcohol in die ouderwetse thijmsiroop? Hartje!
@Simone. Dank je. Nee, volgens mij geen alcohol.
Mooi de herinnering aan hoe we soms een beetje schoolziek waren, omdat de liefdevolle aandacht van onze moeder zo bijzonder was.
@Nyceway. Dank je wel!
een beetje schoolziek op het laatst
@José. Een klein beetje!