Ramses zong al: ‘Ik heb het altijd zo gedaan.’
Verander mij niet; je zult je er niet beter door voelen.
Geregeld stoned zijn zorgt voor een stabiel leven. Een slechte levensstijl die goed bij mij past: ik leef nog steeds.
Van een health coach word ik ziek.
De kracht van de nacht wordt door de dag weer ontkracht. De laffe schemering bekent geen kleur.
Ik schrijf een gedicht en draag het voor. Luister ernaar of niet.
De melancholie van de jazzmuziek is pikzwart.
Zwart is een eerlijke kleur die geen weifelende, lichte variant kent.
Rood-wit is mijn alter ego. De kleur van Sparta, maar dan wel met een zwarte broek.
Noem liever een plein naar me dan een doodlopende straat.


Een bekende in “mijn” stad.
Levja, ik zou het niet weten…
Maar ik wel.
Had niet anders verwacht! Haha.
Hoe een simpel themawoord Han helemaal tot 010 voert…
@Ewald. Ja, mooi hè? Taal verbindt en verbroedert!
Han, of dat komende zondag in de Kuip ook zo werkt… 🙂 Men zegt dat sport ook verbroedert.
@Ewald. Feyenoord is voor mij de ‘aartsvijand’ die er altijd bij moet zijn.
Fijne herinneringen aan Ajax-Feyenoord. Vele wedstrijden samen met mijn vader gezien.
Han, komende zondag staan we anderhalf uur lijnrecht tegenover elkaar, maar direct daarna zitten we weer op dezelfde stoel!
@Ewald. Klinkt zeikerig: mijn vader en ik waren rustige supporters. Natuurlijk waren we voor Ajax, maar vooral voor het mooie voetbal. (Mis ik, en zeker mijn vader.)
Han, het waren andere tijden. Supporters konden rustig ‘gemengd’ zitten. Vandaag de dag zijn uit-supporters al jaren niet meer welkom bij de Klassieker.
Ewald, helaas een feit. Afspiegeling van de maatschappij. Hier hebben we het al vaker over gehad.
Terugkerende thema’s, Han.
@Han, dit zegt Wikipedia: Zwart wordt vaak beschouwd als de donkerste kleur die er is. Het is echter geen kleur zoals de andere kleuren uit het spectrum. Zwart is feitelijk het ontbreken van alle licht. In het dagelijks leven wordt zwart doorgaans echter wel ervaren als een kleur.
Wit is ook geen kleur naar mijn weten.
Het is mij niet helemaal duidelijk of je tekst de woorden van Ramses weergeeft of die van de schrijver.
@Mili. Wit en zwart zijn geen kleuren, dat heb ik zo geleerd. Vind ik niet zo relevant voor dit stukje. Zwart is voor de verteller in ieder geval een kleur.
De verteller refereert aan de woorden, het lied van Ramses omdat hij niet wil veranderen. Dat wordt toch duidelijk, zeker door de tweede regel.
Bijzondere tekst Han, en veel plezier zondag samen met Ewald bij de klassieker, mijn dochter is ook dol op deze wedstrijd!
@Marie. Dank je wel.
@Han, ik ben het met je eens dat de kleuren inderdaad niet zo relevant zijn in deze tekst die per regel, staccato, naar een ander onderwerp verspringt.
@Mili. Dank voor je reactie. Hét onderwerp is de donkerte waarbij de hp zich prettig voelt.