Wat als? Een veelzeggende zin die door velen gebruikt wordt als je wat nieuws wilt doen. Wat als het mis gaat, wat als je er geen geld mee verdient, wat als er niemand op zit te wachten. Wat als is ook een reden om iets niet te doen.
Zelf denk ik regelmatig, wat als het vreselijk populair wordt, wat als ik er nu miljonair van wordt. Hoe ga ik die duizenden mensen hun gevraagde spullen leveren, in mijn eentje. Ik zie mijn ideeën altijd zo positief in dat ik bang ben ze uit te voeren.
Wat als ik nu één idee uitwerk en daar miljonair van wordt en daardoor geen tijd meer heb voor mijn echte vrienden? Dat weerhoudt mij.


@harld, een dromer…mooi. Soms moet je gewoon doen en ervaren. Wel weer kwetsbaar neergezet.
Mooi gedroom, en herkenbaar kiezen voor de veiligste weg.
In de middelste alinea vroeg ik me af wat ‘het’ dan was. Ik had graag een concreet voorbeeld gezien.