Schoonmoeder is vandaag 93 geworden. Gistermiddag hebben we dat gevierd. Vannacht riep ze Paula om hulp. Ze was na een toiletbezoek de weg terug naar bed kwijt geraakt. En omdat ze ‘een grote’ had gedaan moet ze daarom vanmorgen, voor het opstaan, even gedoucht worden. Maar vandaag is er geen thuishulp die dat voor ons kan doen. Dus heeft Paula haar zus gebeld om even te helpen. Samen redden ze het wel. Straks komt er nog meer familie langs. Omdat ze vandaag ‘echt’ 93 is geworden. En het feestje van gisteren telt dan niet meer natuurlijk.
Volgende week krijgen we bezoek van thuishulp omdat schoonmoeder meer hulp nodig heeft. En dan kan ze, goed verzorgd, misschien wel 94 worden.


@DeFrysk, indringend geschreven.
Kijk nog even naar:
– En dat het feestje van gisteren telt dan niet meer natuurlijk.
triest, het gedoucht moeten worden, de afhankelijkheid. Woord ‘het’ teveel in zin over feestje van gisteren, eens met opmerking Ineke