Ik keek op Wikipedia toen ik las dat Dominique Strauss-Kah toegaf dat hij een poging waagde de Franse schrijfster Tristane Banon te zoenen en te omhelzen. Ik deed een beetje research omdat, toen ik de foto’s zag, niet begreep wat de man bezielde. Hij moet zichzelf wel knapper vinden dan hij werkelijk is.
DSK is oud, zweterig en enigszins obees. Tristane Banon is jong, slank en mooi. Waarom vond DSK zichzelf een geschikte kandidaat?
Toen moest ik denken aan Mart Smeets, hij is oud, zweterig en een beetje te zwaar. Toch heeft hij een avontuurtje gehad met Ria Visser. Wat bezielde Ria Visser? Vond zij hem een geschikte kandidaat? Of vond zij zichzelf lelijker dan ze werkelijk is?
Spiegeltje spiegeltje…
Dat is de vraag:-) Ze leek me nogal naief.
Overigens had een van mijn stukjes dezelfde titel, op 8 september. Is niet erg.
Ach, mannen met macht schijnen zichzelf bijna zonder uitzondering schitterend te vinden. En veel vrouwen vinden dat kennelijk ook. Maar soms wordt het beeld een lachspiegel. Grimlachje, wel te verstaan.
Het is met mannen en macht altijd hetzelfde; ze denken dat ze een aantrekkelijk hapje zijn voor jonge vrouwen èn ze gaan ervan uit dat die jongere vrouwen hetzelfde vinden. Bovendien zijn ze ervan overtuigd dat zo’n jonge vrouw gewoon ‘nee’ kan zeggen. Wat niet in alle gevallen zo is, want als je qua macht niet gelijkwaardig bent, kan de lagergeplaatste persoon niet vrijuit weigeren zonder te vrezen voor zijn of haar positie. Mannen met macht kunnen anderen maken of breken. Dat wordt nog wel eens ‘vergeten’ door die machtige mannen.