Schrijf mee!
« »

Eten & drinken, Maatschappij, Mensen

Op de fiets een ijsje etend

13 oktober 2011 | 120w | Gerbie | 0 |

Gisteren onderweg een bekertje softijs. 3 gulden 96 cent omgerekend. Ik dacht terug aan mijn middelbare schooltijd. Heerlijk ijsje bij het zuivelwinkeltje dat ondertussen niet meer bestaat. Kostte 25 cent.

Dat ijsje van een kwartje, was 1,25% van mijn maandinkomen. Dit ijsje kost nog geen promille van mijn maandsalaris. Kan dat kloppen: 18 keer duurder of 12 keer goedkoper voor dezelfde vergelijking? Ja. Dat is het mooie van economie. Een econoom is de enige wetenschapper die achteraf kan verklaren waarom hij het vooraf niet wist.

Waarom roepen er zo veel mensen dat ‘de euro alles heeft duur gemaakt’? Alsof de rekeneenheid die je gebruikt er toe doet? Ben je zwaarder als je je gewicht in ponden uitdrukt dan in kilo’s?

Waarderen en delen

Waardeer je dit stukje van Gerbie of juist niet? Geef hieronder een en/of deel het met anderen!

soortgelijke stukjes

3 reacties

Reageren

120
Wees geen muurbloem, laat je mening achter!
Houd het netjes. Je hebt 120 woorden. Huisregels.

Heb je dit stukje ook al gewaardeerd?

Geen zin om de volgende som op te lossen? Log dan in! * De CAPTCHA-code is verlopen, probeer opnieuw.


« »