De duitse Autobahn is vol volgepakte auto’s. Opvallend veel gele kentekenplaten ertussen, skikoffer op het dak, vignet op de voorruit, wintersportvakantie in Oostenrijk of Zwitserland.
“Nog maar enige kamers vrij” schreeuwt de reclame van een bekende hotelketen. “Kom bij ons uw Kerst vieren inclusief vijfgangendiner”.
“Willen de passagiers van vlucht HV274 zich naar gate D24 begeven” brengt een forse groep mensen in beweging. Schiphols vertrekhal blijft echter vol.
Albert Heijn en Plusmarkt zijn open tot zes uur, 24 december. Maar, pas op, alle kans dat er veel uitverkocht zal zijn.
I-pads en e-readers gaan als zoete broodjes over de toonbank in de grote warenhuizen. Hoezo crisis?
De vrijwilligers van de voedselbank stoppen een kerstkaart bij het wekelijkse pakket. Prettige feestdagen.


En Rutte nog steeds met droge ogen volhouden dat er geen armoede is in Nederland. Voor ons geen vakantie, vreetfeest of kado’s. Ook geen voedselbank gelukkig. Gewoon genieten van bij elkaar zijn.