Mijn oudste twee kleinkinderen hadden, zonder overleg met de desbetreffende ‘instanties’, besloten dat ze een creatieve middag bij mij zouden doorbrengen. Met tassen vol met allerlei spullen kwamen ze binnen. Ook werd er nauwkeurig geverifieerd of ik lijm, gekleurd papier en andere noodzakelijkheden in huis had voor al hun plannen. Het leek me wel handig om mijn schoondochter nog even telefonisch over het klaarblijkelijk voldongen feit in te lichten.
En ach, als ze er toch waren, konden er meteen wel wat familieaangelegenheden ter sprake komen.
“Jij bent papa’s mama,” deelt mijn kleinzoon mij op officiële wijze mede. Daar was duidelijk over nagedacht.
Daarna keek mijn kleindochter van net zeven mij onderzoekend aan.
“Oma, heb jij wel eens een vriend gehad?”

Ja, dat wil ik nu ook wel eens weten, ha, ha.
Heerlijk stukje.
<3 : en wat was oma s antwoord?
@Henrike <3 Vriend? Oma's zijn altijd oud geweest en hebben geen tijd voor vrienden.
Levja en JelStein, ik heb een bevestigend antwoord op deze vraag gegeven. Dat bleek afdoende.
G.J., dat heb ik ook vaak gemerkt aan wat ze zeiden. Als mijn kleindochter van het Stenen Tijdperk had geweten, had ze dit er ongetwijfeld bij genoemd.
<3 – doet me denken aan die briljante Jip & Janneke verhalen.
Taalzeurtje:
Ik zou "nog even" schrappen om de ironie sterker naar voren te laten komen. Ben je ook meteen van 2x even achter elkaar verlost.
Leonardo, dank je wel. Ik heb het gewijzigd. Vind het inderdaad zo krachtiger en twee keer even ‘staat’ ook niet echt.