120 woorden Schrijf mee!
« »

Cultuur, Fictie, Maatschappij, Mensen

Transcisterciënzerklooster

16 juli 2024 | 120w | Han Maas | 0

Ik heb jaren in een cisterciënzerklooster gewoond, maar dat was geen succes. Wederzijdse grenzen werden regelmatig overschreden. Je kunt je dagen echt niet vullen met alleen het kweken van de monnikskap en rijden op je przewalskipaard.
Zie je maar eens te beheersen op habijtjesdag, de eerste warme dag van het jaar. Ik mag dan wel monnik zijn, maar ik ben echt geen monnik. De zusters masseerden zo heerlijk mijn monnikskapspier. Toen moest ik weg, naar de cisterciënzerabdij.
Nu zijn we eigentijds genderneutraal en is er geen touw meer van mijn pij aan vast te knopen. Geen gordelknoop die de touwtjes aan elkaar knoopt. Habijtjesdag hoeft van mij niet meer met al die transcisters: van mijn monnikskapspier blijven ze mooi af!

Waarderen en delen

Waardeer je dit stukje van Han Maas of juist niet? Geef hieronder een en/of deel het met anderen!

soortgelijke stukjes

Reageren

120
Wees geen muurbloem, laat je mening achter!
Houd het netjes. Je hebt 120 woorden. Huisregels.

Heb je dit stukje ook al gewaardeerd?


« »