‘Vind je het niet lastig om zo veel brillen te hebben? Ik vind dat ik door elke bril anders kijk.’
‘Nou, dat dus!’
‘Hoe bedoel je?’
‘Nou, met elke bril wordt de wereld anders voor me. Door mijn roze vind ik de wereld heel lief. Ik kleed me dan ook in pasteltinten. Als ik mijn zwarte bril opzet, dan ben ik de femme fatale.
Mijn groene heb ik op als ik met de wandelgroep op pad ga. Voel ik me elitair dan draag ik de paarse. Wil ik aards zijn dan is bruin de kleur en wit als ik puurheid wil uitstralen. Dan moet ik wel bruin zijn.
‘Meid, wat een zelfbedrog.’
‘Welnee, gekkie, ik weet precies wat ik doe.’

Er zijn veel songs met kleuren. Aan deze moest ik denken: https://www.youtube.com/watch?v=hoEle04qu_U
Leuk, maar ik zou rood zeggen bij femme fatale.
Levja. Grappig stukje. De afsluitende zin vind ik minder.
Dan ben jij een femme fatale in rood en ik in het zwart.
Hoewel ik het deels met je eens bent. Mij geeft rood juist kracht. Ik draag ook vaker in de winter rood dan in de zomer.
Dank je, Han. Ik had zin in iets luchtigs. Er is al weer zo veel gedoe in de eerste weken van het jaar. Ik denk dan: we kunnen onze energie beter gebruiken.
Uiteraard mag je de laatste zin minder vinden. Geen enkel probleem. Ik vind de zin uitstekend passen bij de dame met de kleuren. En in mijn ogen zit in zelfbedrog toch ook zelfkennis. En dat wil ik hiermee uitdrukken.
Vroeger was een bril een noodzakelijk iets, tegenwoordig een modegril (en industrie)
Levja. Dank voor je uitleg.
Ach, Luc, ik zie daar niet veel kwaad in. Veel meer nadeel zie ik in mensen die liever kippig zijn en daardoor onnodig hun ogen verzwakken, omdat ze beslist geen bril willen opzetten. En monturen zijn de kosten niet, de glazen maken het best een dure aangelegenheid.
@Levja: in jouw ogen zit er zeker zelfkennnis in zelfbedrog, en je kunt het zien in allerlei kleuren.
Lisette: Niet alleen in mijn ogen, hoor. Zelfbedrog is jezelf misleiden. Het is door een roze of zwarte bril naar jezelf kijken. Ik heb er nog wat kleuren bijgehaald, omdat ik van kleurrijke figuren houd. Ik heb het luchtig gebracht, maar er zit wel degelijk een ondergrond in mijn stukje. Als je het wil zien.
Uiteraard is het ‘als je het wilt zien.’
Tevens refereer ik aan de ‘brilletjes’ die aan de stukjes worden gegeven.
Femme fatale betekent toch krachtige vrouw? Rood geeft ons kracht. Met zwart val je niet op. Tenzij je het weer doorvoert in gothic en metal look of de omgeving kleurig is.
Lousjekoesje, volgens mij is een femme fatale meer dan alleen krachtig. Wikipedia omschrijft het krachtig:’Een femme fatale (Frans voor ‘fatale vrouw’) is een archetype dat in kunst en literatuur voorkomt, voorgesteld als een vrouw die haar schoonheid en seksualiteit gebruikt om mannen te verleiden en in het ongeluk te storten.’ Zwarte kleding vind ik vaak wel sexy, maar niet de gothic en metal stijl. Maar ieder zijn smaak.
‘als je het wil zien’ en ‘als je het wilt zien’ zijn beide correct. In Nederland wordt ‘jij wil’ als informeler gezien. Vergelijk jij zal – jij zult en jij kan – jij kunt.
En die brilletjes waaraan je refereert, Levja, zijn alweer een tijdje passé.
Oh nee, toch niet, ze zijn weer terug, de brilletjes.
Ewald, ik ben me daarvan bewust, hoor. Toch vind ik je wilt mooier, zeker in geschreven teksten.
De brilletjes staan niet meer bij het stukje in het geheel. Nog wel op de voorpagina.
Goed gevonden Levja. En ja, bij diverse hedendaagse opticiëns hoef je ook maar 1 bril te betalen en krijg je er 3! Goed idee om daarin een breed kleurenpalet te kiezen. En als je geen keuze kunt maken, kan je als reserve een montuur-loos exemplaar in de lade leggen. Geen beperkingen, geen kaders, geknipt voor een vrije geest.
Dank je, Alice. Inderdaad een vrije geest is veel meer dan door een roze bril kijken. Een vrije geest luister naar haar/zijn hart en zijn leergierig.