Om te beginnen ‘in den beginne’ klopt niet, want als tijd was ik er al voor die tijd.
Ik kwam met een behoorlijke knal, een soort stuitbevalling. Toch heeft men behoefte aan een schepper, naar eigen beeld geschapen.
Oorlogen, de oudheid, middeleeuwen, renaissance, classicisme, romantiek… De Verlichting kwam te laat voor Rembrandt, die speelde alleen met licht. Maar niemand zag het, totdat geld hem verried. Van Gogh was gek en zijn verre neef werd vermoord, omdat hij niets had met een bepaalde schepper.
Hippies, Vietnam, ‘make love not war’ – vertel het Poetin.
Uw Oude Tijd is uit de tijd. Eindigt niet met een podcast, de draadloze draadomroep van nu, maar wenst u tijdloos ouderwets goede tijden, die soms slecht zijn.


Je bedoelt dat het lijkt alsof men tegenwoordig de (vaderlandse) geschiedenis niet meer weet en ook niet wil weten? Zouden podcasts, influencers en tiktok-filmpjes kunnen helpen om de jongeren te bereiken?
Lousjekoesje. Nee, ik bedoel dat gevoelsmatig een oude tijd is afgesloten.
Ik denk niet dat jongeren (zo) te bereiken zijn.