Hier in de witte wildernis van het noorden jagen ze vanwege gebrek aan supermarkten. Puur om te overleven, zoals vroeger bij de Kaninefaten en de Swifterbantcultuur.
Door de moderne mens wordt als hobby gejaagd, om de orgastische macht te voelen van het doden van een levend wezen, middels het buigen van de wijsvinger.
Functioneel dieren doden is ook populair. Dit wordt met een quasifilosofisch sausje overgoten, om het geweten te sussen.
Men kan ook besluiten alle werknemers boven de 40 jaar om te brengen, met als redenering dat je zo de jongere generatie betere overlevingskansen biedt. Qua logica klopt dit, maar de geschiedenis heeft al zo vaak aangetoond dat de mens logica aanwendt om zijn moordzuchtige natuur straffeloos te botvieren.

@Cesar. Ik had even een deja vu naar een stukje van drie jaar geleden. Met 40 jaar ombrengen gaat nog een stapje verder …
https://120w.nl/2016/een-ambitieus-meisje/
@Ewald. Dank voor deze toevoeging. Da’s weer een mooi voorbeeld van (min of meer) functioneel ruimen.
Overigens zie ik net op het journaal nog een voorbeeld van het zogeheten functioneel doden van dieren. Toeval of niet dat dit in verkiezingstijd gebeurt?
https://www.nu.nl/buitenland/5904600/botswana-heft-na-wekenlange-hoorzittingen-verbod-op-olifantenjacht-op.html#coral_talk_wrapper
@Cesar. Wat zou de link kunnen zijn tussen een beslissing van de regering van Botswana en de Europese verkiezingen? Ik zie ‘m namelijk niet.
@Ewald. Nadere uitleg: in Botswana zijn er dit jaar ook verkiezingen (in oktober). De laatste zin in het nieuwsbericht refereert er (enigszins) aan.
@Cesar. Ik zie het nu. Had er overheen gelezen.