Directe nazaat van een schipper. Nooit geweten dat dat ook geldt voor het meisje dat loos was en stiekem ging varen vermomd als lichtmatroos. Ze wist het zelf ook niet. Haar nazaten echter deden onderzoek. Waaronder haar dochtertje die ze kreeg van de matroos die ze ontmoette op de zeilboot waarmee ze naar Schotland vaarde. Wat niemand weet is dat Matilde, want zo heette het loze meisje vier weken na de geboorte van haar dochtertje Sanne stierf. Doodgezwegen door een boze moeder en verontwaardigde vader. Maar de waarheid zoals in alle goede verhalen en liederen komt altijd bovendrijven. Schipper Johan van de zeilboot heeft de scheepsklok geluid. En de vader van Matilde bekende. Hij was ooit zelf schipper, schipper Ahoy.

@Mien. Zo zie je maar: een roman van 500 blz. kun je ook comprimeren tot 120 woorden, wat beter voor het milieu is en veel tijd bespaart.
Vroeger zat er bij ons een jongen in de klas die altijd vertelde over zijn oom die op de binnenvaart voer, maar hij sprak het uit als ‘pindavaart’, wat het voor ons klasgenoten nog mysterieuzer maakte allemaal.
Ik zou zelf schrijven ‘voer’ i.p.v. ‘vaarde’, maar dat is misschien meer voer voor psychologen. En een komma achter ‘meisje’ kan geen kwaad. Dochtertje is een ‘het-woord, derhalve ‘dat’ zoals je bij ‘meisje’ correct gebruikt.