Niet nader te definiëren winterse neerslag valt in de vroege lente keihard op ons dak. Het komt zomaar spontaan uit de lucht vallen. En nee, ik doel niet op Saharazand. Het is bevroren ruimtezooi die na jaren vervuiling dwars door de ozonlaag ons persoonlijk komt betichten van intergalactische onnozelheid. Snegel.
Hoe halen we het in ons hoofd om het luchtruim en wat daar boven zit vol te proppen met satelieten en andere onzin? Snegel krijgen we er voor terug. Het valt koud op ons dak. Zit niet langer vastgevroren boven ozon. Nee, het vindt zijn weg door valse gaten en laat ons zien, hoe fout we bezig zijn. Het heelal staat op stelten en weigert nog langer door te draaien.

Snegel??? Dat ik daar nu pas achter kom. Is natuurlijk een samenvoeging van sneeuw en hagel. Beiden getransformeerd water. Snegel. Had natuurlijk ook gewoon een karakter kunnen zijn van Tolkien. Broertje of zusje van Smiegel. Vindt het nogal non-binair klinken, Snegel.