Een nieuwe supermarkt. Vijfduizend vierkante meter walhalla voor je boodschappen!
Bij mijn eerste bezoek verdwaalde ik onmiddellijk en vroeg aan een winkelmedewerkster waar de appelmoes stond.
‘Naast de visconserven,’ zei ze.
Dus ik vroeg waar dan de visconserven stonden.
‘Ja, naast de appelmoes natuurlijk,’ was haar antwoord.
Dan maar geen appelmoes.
Aan de filiaalchef vroeg ik waar de pindakaas stond.
Hij had er duidelijk voor gestudeerd, getuige zijn uitleg dat de pindakaas naast de hagelslag stond en de hagelslag weer naast de chocopasta, die weer tegenover de koffie en thee stond, dus in feite naast alle andere potjes en tubes broodbeleg. ‘Daar vindt u de pindakaas. Makkelijk zat.’
Ik kwam thuis met twee croissants en een banaan.
Volgende keer beter.

@Cesar, leuk. Walhalla is een prachtig woord voor de megagigasupers. Inderdaad een oord om te verdwalen.
@Cora. Ik vind dat sowieso een mooi woord, dus dat kon ik hier mooi even kwijt.
In het Oudijslands betekent het ‘Zaal voor/van de gevallenen.’ Past wel goed bij zo’n megagigasuper, al die gevallenen met zo’n mandje of karretje.
@Cora. Overigens vertelde een inmiddels overleden buurman van me ooit, dat zijn Roemeense vriendin, toen ze voor het eerst een Nederlandse supermarkt betrad, spontaan begon te huilen. Ze wist niet dat zoiets bestond hier op aarde.
je zou weer verlangen naar de kruidenier op de hoek