Eenmaal per jaar trek ik de digitale portemonnee voor een fonds dat ik van harte ondersteun. Niets zo erg als M.Parkinson, de bibberziekte waar je ook nog eens dement bij wordt. Alsof een onvoorspelbaar haperend lichaam niet erg genoeg is.
Mijn vriendin heeft het net te horen gekregen. Die rare trillende hand, die haar zo onzeker maakt. De diagnose is gesteld.
Ze is in staat er nuchter onder te blijven. Een kwestie van het voorlopig aanzien en doorgaan met ademhalen.
Dat is voor nu, om het te laten bezinken. Straks wordt het ongetwijfeld een emotionele gifbeker, het weten vreet zich langzamerhand een weg in de dagelijkse gedachten.
Nog later zal het zes keer daags een bekertje tabletten worden.
Zo vreselijk.

@Berdien, mooi verwoord: de dubbele betekenis van gifbeker. Opmerking: dementie hoort niet automatisch bij de diagnose Parkinson.
Cora: gelijk heb je en krijg je. Geriatrie en beroepsdeformatie. Paste in verhaal.
@Berdien. Goed en aangrijpend stukje. Dit bedoel ik nou. ‘We worden met z’n allen ouder’, maar hoe? Een positieve houding helpt, maar het feit blijft. Een mens is niet de uitkomst van een rekensom.
Han: dank je. Ik word er bijna naar van
Je weet me mee te nemen in je verdriet over deze nare ziekte en het lot dat je vriendin treft