In de vorige week verschenen biografie van Jan Wolkers is te lezen hoe hij als jongeling stal als de raven om zijn honger naar het lezen van door hem begeerde boeken te stillen
Omdat de wereld slecht was en het einde nabij vond ik het in de jaren tachtig als tiener ook geen probleem om de boeken die ik wilde lezen zonder te betalen uit boekenwinkels mee te nemen. Daarmee bepaalde ik de afslag bij elk boek op nul gulden. Zo kwam ik ook in het bezit van Terug naar Oegstgeest van Jan Wolkers.
Na een lezing die Jan Wolkers op 27 maart 1992 in de bibliotheek op de Prinsengracht in Amsterdam gaf liet ik mijn exemplaar door Wolkers signeren.


Jan Wolkers kan me gestolen worden. Echter niet zijn boeken. Want daar staat alles in. ?
De Van Gogh onder de schrijvers. Wanneer hangt ie in het Brabants Museum?
@Mien. Haha. Je kunt mijn gesigneerde exemplaar van Terug naar Oegstgeest voorlopig alleen zien op petermabelus.com.
Binnenkort kun je hem digitaal printen, boek inclusief handtekening. Wijd en zijd verspreiden. Voor wat het waard is. ?
Nu ik binnenkort zelf hoop te debuteren ben ik tegen elke vorm van diefstal van auteursrechtelijk beschermd goed. Bovendien raak je de schrijver niet met het stelen van een fysiek boek, maar de winkelier. En, o ja, we praten hier over een jeugdzonde en niet de orde van de dag.
Boeken zijn achterhaald. Maar houd ze gerust achter. Voor wat het waard is. 😉
Museumwaarde. 😉
Mien! Praat voor jezelf! Uit wetenschappelijk onderzoek blijkt dat er een grote groep mensen is die boeken blijft kopen en lezen. Zelf hoor ik ook bij de mensen die duizend keer liever een boek in handen heeft dan naar het schermpje van een e-reader tuurt.
Ik begrijp niet waarom je zo stellig beweert dat het fysieke boek verleden tijd is, want je bent vast niet te dom of te jong om te kunnen weten waar je het over hebt. Vanzelfsprekend even goede vrienden.
Tja. Moeilijk misschien. Ik spreek niet in onderzoek en niet voor anderen. Maar het is wel mijn mening. Als schrijver zul je het daar mee moeten doen. Mijn laptop en televisie hebben best grote schermen. Maar dat terzijde.
Ik heb laatst een uitgebreid Amerikaans onderzoek gelezen waar ik mijn informatie uit heb. Dat wil niet zeggen dat boeken ooit alsnog museumstukken zullen worden, of op de vuilnishoop van de geschiedenis belanden.
Een bing, bing, bingetje … Hou toch op. This is not America. ?
We spreken elkaar nog. ?
Ik heb een heilig respect voor het concept boek. Net als veel Amerikanen die van lezen houden. In mijn huis geen Bebelplatz. Es ist hier kein Deutschland. ?
Het concept blijft staan. De uitvoering is kermis. In veel smaken en soorten. Zelfs in Duitsland. Lang leve de prehistorische Buchmesse, a real bookmess.
Mien, je bent volhardend. Je staat toch niet voor de klas?
Nee, ik ben dat ettertje achterin de klas. Rechts van Marieke. 🙂 🙂 🙂
Dat verklaart veel. Ettertjes zijn vaak wel de smaakmakers van de klas. Zolang ze hun medicijnen maar op tijd innemen. Doe je Marieke de groeten van mij? Ik moet nu helaas gaan. Morgen vroeg op. Ciao en bedankt voor alle gezelligheid vandaag!
Peter Mabelus, je bent toch geen dokter? Altijd lastig om juiste diagnoses te stellen. Ik vond het ook gezellig. Welterusten. Nice dreams.
Toch wel een grappig verhaal en de dialoog mag er ook zijn. :))
@Marijcke. Bedankt voor het compliment en top dat je van de dialoog tussen Mien en mij genoten hebt!
Was, ben en zal altijd dol zijn op Jan Wolkers. Rare zin, maar past wel, denk ik. Met groot plezier naar de documentaire gekeken.
@Levja. Het was een prachtige documentaire vorige week. Nogmaals gefeliciteerd!