Zij trad in dienst, toen van het winkelen ‘een dagje uit’ werd gemaakt. In het warenhuis kwam er, naast het doen van boodschappen, behoefte aan een ruimte om tussen het winkelen door dé boodschap te kunnen doen.
Het verbouwen van het personeelstoilet op de vijfde verdieping bleek een schot in de roos. Vanwege de hygiëne die zij in haar toiletten nastreefde, werd Dora wereldberoemd in de stad. Daarom wachtte iedereen in een gestaag groeiende rij, ondanks hoge nood, rustig op zijn beurt.
In haar dertigjarige carrière is zij weinig innovatief geweest. Toch mag haar bekendste wapenfeit in de toiletbusiness hier niet onvermeld blijven: twintig jaar geleden al, was zij de eerste toiletjuffrouw met een gendertoilet. Dora had er kijk op.


Goed stukje, Alice. Vooral na het lezen (met terugwerkende kracht dus): prachtig gevonden titel!
Haha, de titel… Inderdaad. Die is perfect! <3
Dankje Ewald en Nele. Na een paar weken geen 120w is het fijn om weer terug te zijn! 🙂
Heel mooi, ik kende een Dora bij een groot winkelbedrijf, daar ging het exact zo!
Mooi verhaal, Alice. Perfecte titel en gied verwoord.
Dank je Mien en Nel.
@Alice. Ondergewaardeerd beroep!
Klein detail: twintig jaar geleden schrijf je hier met een kleine letter.
Op 03 jan 2017 om 13:23 schreef Alice het volgende (5w):
Dank je Mien en Nel.
Volgens mij heb ik niet gereageerd op dit stukje. Maar bij deze alsnog.
Is Dora een zus van Mora?
Oh wat suf Mien en Marie, want haar wilde ik ook dankjewel zeggen! Maar van de familiebanden van Dora ben ik onvoldoende op de hoogte. Ik heb het haar nooit gevraagd….
Dank voor de tip Han. Voor nu en nog eens! Ik ga t even aanpassen.
Van titel tot laatste punt een briljant stukje
? Levja!
Ik vind het mooi. Zeker hoe je ondermeer de ontwikkeling van het winkelen treft. Je observeert de wereld en weet haar te vangen in een paar woorden. Misschien een beetje dom maar ik snap het ‘gendertoilet’ niet helemaal. Bedoel je unisex? Geen onderscheid? Of juist de enorme variëteit aan onderscheid die we nu kennen? Hartje, dat zeker!
Dankjewel voor je mooie reactie, Simone. Met gendertoilet bedoel ik een toilet dat door zowel man als vrouw gebruikt mag worden, genderneutraal wordt het genoemd. https://www.nrc.nl/nieuws/2016/07/01/gemeente-utrecht-krijgt-genderneutrale-toiletten-a1503199
Oh, en dom is je vraag zéker niet!
met Dora gaat iedereen aan de rol!
Hihi, dank José (koning, keizer, admiraal?)