“Ter Beek hier! Tweehonderd aandelen Heineken kopen/acheter en direct driehonderdvijftig aandelen Shell verkopen/wegdoen.”
….
“Jazeker mevrouw Jansen.
Ik wil die stinkaandelen niet langer in mijn depot. Arbeiders halen onder erbarmelijke omstandigheden het zwarte goud uit de aarde omhoog. Het enige goud dat niet blinkt trouwens, waarvan bovendien die stumpers en hun gezinnen alleen de lasten ondervinden. Lusten gaan linea recta naar de top van de organisatie. De CEO’s wassen hun witte grijpgrage handen keer op keer in onschuld.”
“U beziet het wel erg zwart/wit meneer.”
“So bet it. Het is een druppel op de gloeiende plaat, maar dat ik mede-eigenaar ben van dergelijk bedrijf kan ik niet langer moreel verantwoorden. Liever beleg ik in goudgeel gerstenat.”
“Bent u wel helemaal helder?”


@Alice. Ik begrijp het niet helemaal: wie zegt nou wat tegen wie? Staan de aanhalingstekens openen en sluiten wel goed?
@Alice: ik vind hem goed. Ter Beek wordt bierkoning. Leuk.
Die aanhalingstekens storen me niet zo erg. Ik vul ze graag aan met mijn eigen gedachten. Op de plaats van de vier puntjes hoor ik mevrouw Jansen allerlei opmerkingen maken opdat hij zijn aandelen zou behouden. Ter Beek ziet helderder dan mevrouw Jansen, denk ik.
Han, ter Beek belt met de bank. Ik zit naast hem en kan mw Jansen niet verstaan. Vandaar de puntjes. Ik heb de aanhalingstekens daar weggelaten, misschien verduidelijkt dit het verhaaltje?
Dankje Nele, precies als ik bedoelde !
Alice, naar mijn idee is het wel een duidelijk stukje en hartje daarvoor.
Alleen, horen er geen aanhalingstekens sluiten achter ‘Jansen’ en aanhalingstekens openen voor ‘ik wil…’? Hier zijn toch twee verschillende mensen aan het woord?
Ik moet werken aan mijn aanhalingstekens, merk ik.
Ter Beek blijft maar praten.
Alleen de zinnen
“u ziet het zwartwit. ..” en
“bent u …helder”
worden door mw. Jansen gezegd.
In mijn reactie naar Han gaf ik overigens aan dat ik alleen Ter Beek kon horen praten. Klopt dus niet blijkt hier…
Ik heb het de lezer en mezelf moeilijk gemaakt. ..
Door het de lezer en jezelf moeilijk te maken, is er in ieder geval gespreksstof genoeg 🙂
Dit moest inderdaad ook eens gezegd (of geschreven) worden. Mijn hart heb je!
Van bier kun je ook in de olie raken! Themawoord mooi gebruikt
Haha, dat is zéker Ewald.
Dankje O.
Dat is waar José, dat verband had ik nog niet gelegd !
@Alice. Het is me nu duidelijk. Een heel leuk hartwaardig stukje.