Het Rijksmuseum is haast verlaten. Bij iedere glijvlucht die de Shylights dansen zonder ooit de grond te raken, snort zachtjes het mechaniek. Ze tonen zich voorzichtig aan de toeschouwer om zich vervolgens verlegen terug te trekken. Soms zoeken ze steun bij elkaar maar vaak gaat ook een zwevend licht alleen op verkenning in de diepte tussen de leuningen van het trappenhuis.
Het is alsof ze mij willen ontdekken. Speels en voorzichtig komen ze uit hun beschermende cocon van staal om met hun zachtjes openende zijden vleugels te komen snuffelen aan mij. Nee, snel terug in het hol! En dan weer gestaag naar beneden, want de voorverkenning is al gedaan. Zich ontvouwend als een witte vlinder in metamorfose, als mijn totem.


Prachtig stuk. Bijna jammer dat het themawoord totem is. En dit bedoel ik zeer beslist niet om te zeuren. Hier had ik nu het synoniem amulet zo mooi gevonden.
Mooi stuk. Vloog even met jou en de beesies mee. ?
Een mooie Carree <3
Betoverend mooi! Genoten van je tekst! Kersthartje. Helemaal eens met Levja, te mooi voor het weekthema!
@Levja: Ik dacht dat een amulet altijd een ‘ding’ was, meestal in de vorm van een hanger? Mijn associatie met totems is voornamelijk gebaseerd op de boeken van Philip Pullman, De Noorderlicht trilogie. Waar de totem, als een sort alterego of externe ziel en beschermengel, vaak op de schouder van de hoofdpersoon zit. En op de schilderijen van Chris Berens. Jammer dat ik hier geen plaatjes bij kan plaatsen… Ken je de Shylights? Leuk om eens te gaan kijken. Dank voor je lieve feedback!
@Marie: Dank je! Het stukje is in oorsprong onderdeel van een ander, langer verhaal waar ik samen met een vriend aan werk. Maar voor mij paste het weekthema precies: ik ben echt dol op die dromerige beestjes. Of bloemen, volgens sommigen. Ze zijn er de oorzaak van dat ik tot dit weekend eigenlijk nog nooit de Philipsvleugel van het Rijks ben opgelopen: ik bleef altijd te lang hangen bij de Shylights. Ze fascineren me… Zijn echt een beetje mijn totem!
@Ewald: ‘een Carree’, wow, dat klinkt gaaf! Alsof je er een zou kunnen vinden in het Rijksmuseum! Dank vriend;-)
@Mien: Ja! Beessies: dat woord past ze wel! Gek hè, dat je een persoonlijkheid en karaktereigenschappen kunt toedichten aan dingen. En dat ze je dierbaar worden. Fijne kerst!
Fijne kerst too. ?? ⛄️ ?
Dank je voor je prachtige toelichting @Simone. Je brengt de Noorderlicht trilogie inderdaad weer tot leven. En zo ook de totem. Ik ga beslist de werken van Chris Berens bekijken. Ik heb er al meer over gehoord. Mooi hoe het schrijfthema meerdere aspecten belicht dan het woord alleen. Kan hier zo van genieten.
Een fascinerend en prachtig geschreven stukje, zeker met de toelichting erbij.
?
@Simone: zojuist naar de video gekeken van Shylights van studio Drift. Adembenemend mooi en boeiend. Je woorden namen mij direct al mee, maar naar een wereld van “mijn” beelden. Vandaar dat ik in de witte vlinder een amulet zag.
Na de beelden van de video snap ik je prachtige metaforen anders, wellicht ook beter. Vind je stuk nu nog mooier dan prachtig. Ik weet nu zeker dat ik ga kijken.
@Simone, een schitterend verhaal, heel sfeervol neergezet.
@Levja: Wat leuk dat je bent gaan kijken! Laat het me weten als je echt in de buurt bent; ik kan altijd zonder wachtrij en met introducee het Rijks in en woon daar om de hoek. Ik laat ze je graag zien.
Dank je wel @Ineke en @Nel!
Dit is het mooiste stukje van de week. <3
@Simone: Dit houd ik beslist in mijn achterhoofd. Leuk vooruitzicht voor 2017.
Voor nu liefdevolle feestdagen gewenst.
Kunst over het Rijksmuseum. Zo mooi!
Mooi weer, Simone!!
@Nele Dat is lief; dank je! Fijne kerst.
Dank en fijne kerst @Janine!
@o_verschreef: Het is een serie over kunstwerken. Dit is een klein detail uit een lang verhaal waar ik met een vriend aan werk. Work in progress nu over Jordan Wolfson. Het snorrende mechaniek van de Shylights leidde naar ratelende kettingen en kletterend aardewerk. Het lieflijke maakt plaats voor duivelse duisternis. Stedelijk museum, nu! Leuk voor de kerstvakantie;-)
@simonecarree. Tot mijn schaamte ben ik al een hele tijd niet in het Rijks geweest. En dat als Amsterdammer… Mooie en beeldend verteld.
@Han: Snel doen! Er is een mooie overzichtstentoonstelling van Hercules Segers, in de Philipsvleugel: direct na de Shylights. En dan door naar het Stedelijk voor Jean Tingeuly en Jordan Wolfson.
@simonecarree. Dank voor de tip! Zal ik zeker doen. Prettige dagen.
mooi stuk Simone!
Gefeliciteerd, Simone. Mooi kerstcadeau!
@Simone. Gefeliciteerd! Alleen jouw titel al straalde iets heel bijzonders uit.
Gefeliciteerd Simone! En fijne 2e Kerstdag! ?
Gefeliciteerd 🙂
Simone, van harte gefeliciteerd met deze prachtige en welverdiende overwinning.
Gefeliciteerd en nog een fijne Tweede Kerstdag!
Gefeliciteerd @Simone Terecht je prachtstuk en Shylights in de spotlights.
Gefeliciteerd Simone. Handig zo naast het Rijks wonen. ?
gefeliciteerd Simone!
Echt heel erg leuk! Dank allemaal voor de felicitaties. Nu fijn broeden op het volgende woord. Metrum, pfff…
Hartelijk gefeliciteerd Simone!
Ben net naar Amsterdag geweest, Hermitage. Ga volgende keer naar Rijks!