Het huis op de hoek van de Graaf Florislaan en het Willemsplein kende ik al heel lang. Ik weet nog dat ik er als kleine jongen de avondkrant bezorgde. De vrouw des huizes stond altijd voor het raam op me te wachten, achter de Clivia die fier in de vensterbank stond.
Jaren later liep ik nog weleens met de hond door die wijk. En meestal zat ze in haar stoel bij het raam. Soms zwaaide ze. Ook de kamerplant was ouder geworden.
Gisteren moest ik er collecteren voor de Hartstichting en de dode plant was het eerste dat me opviel. Pas later zag ik het bord ‘Te Koop’ in de voortuin staan. Hier hoefde ik niet meer aan te bellen.


Alweer een heel sterk verhaaal, @bartsnel
Helemaal compleet in 120 woorden
Leuk gedaan, Bart! Ik heb alleen wat moeite met “kende” in de eerste zin. Moet dat geen “ken” zijn?
Ook een kamerplant peigert af , wanneer er niet mee gepraat wordt.
Stukje met ’n hartje!
Chris
Goed stukje: helemaal rond 🙂 <3
Mooi treffend neergezet weer. Denk ook ken i.p.v. kende in eerste zin.
Mooi symbolisch.
Ik denk dat jullie gelijk hebben wat ‘kende’ betreft. Gelukkig maakt het in het aantal woorden niet uit 🙂
het eerste wat
Misschien heeft Heeroom het eerst met een Clivia geprobeerd 😉
goed Bart, de plant die het verhaal vertelt!
Gefeliciteerd, Bart, met je weekwinnaarschap!
Leuk @Bart. Voor jou het weekwinnaarschap en voor ons je stukje nog extra in beeld. Proficiat.
Gefeliciteerd Bart :up:
Van harte gefeliciteerd @Bart.
Helemaal verdiend!!
Bedankt voor alle hartjes en de felicitaties!
Ja, mooi. Gefeliciteerd.
Nu de mijne er nog bij! 😉
Heel mooi Bart. Strak geschreven.
Droevig verhaal, klein beetje jammer (in mijn ogen) dat je met die zin eindigt, dat had iets emotioneler gekund.
Desalniettemin veel plezier met je kamerplant !-) Is het een Clivia ? Ik heb er ook 1 van mijn thuiszorg-omaatje gekregen… Weet je dat deze plant maar 1 keer een prachtige grote bloem geeft ? Ze heeft trouwens ook maar een klein beetje water nodig, als ze te veel krijgt gaat ze niet bloeien !-) greetz Alain