Bij het kruispunt van een landweg, linksaf New Orléans, rechtsaf Baton Rouge, vond ik hem. De vervallen bar Crossroads, gelegen aan een stinkend moeras onder een met mos bedekte eik, leek voor hem gemaakt. Aftands en groezelig net als hij, zelfs het bier smaakte hier naar lauwe paardenpis. Niemand wist precies hoe oud hij was. Boze tongen beweerden dat hij de burgeroorlog had meegemaakt.
Een interview was onmogelijk. Een grauw, minachtend opsnuiven van snot en een uitgekotste bruine fluim was alle aandacht die ik kreeg. Maar toen hij zijn gitaar pakte en “Jesus just left Chicago” begon te spelen, wist ik dat het gerucht waar was. Je kunt je ziel verkopen aan de duivel en voor eeuwig de blues krijgen.


@JG Prachtig geschreven!! En lekkere muziek.
Ik denk wel dat het hier “Jesus” moet zijn.
Mooi stuk, GJ.
@Ineke – je valt regelmatig over spellingsfouten, al dan niet vermeend, maar over gebrekkige punctuatie zeg je niets. Vreemd.
@Ineke & Gerda Thx, en helemaal gelijk de z moet een s zijn.
@Leonardo, plz schroom niet om te vertellen waar de punctuatie fout zit, ik leer van alle commentaar!
Laten we dan ook gelijk proefde veranderen in smaakte
Laten we dan ook gelijk proefde veranderen in smaakte tbv ♡
Thx @Jelstein, aangepast. zo zie je maar dat mijn dialect me regelmatig parten speelt 🙂
Sterk stuk.
@G.J. ’t is dat je erom vraagt. De komma achter ‘was’ in regel 5 moet een punt zijn (met hoofdletter volgende zin). Mag eventueel een puntkomma zijn, maar een komma is grammaticaal niet correct.
Mooi, op de honderste geboortedag van de Mannish Boy uit Chicago, opvolger van http://youtu.be/Yd60nI4sa9A 🙂
@Leonardo thx, aangepast 🙂
@Hadeke, goed gevonden, was benieuwd wie er mee zou komen 🙂 Hij is dan wel uit Chicago, maar het fenomeen dat de beste blues artiesten een deal met duivel gemaakt hebben is uit een TV serie, waar ook de muziek van Mannish Boy te horen is.
@G.J. een heerlijk stukje.
@GJ Ik dacht dat die ‘legende’ uit het gelinkte lied kwam en dat het gerucht ging dat Robert Johnson eerst een middelmatige artiest was, die na een pact met de duivel 1 van de grootste bluesartiesten ooit werd. Er is ook een film op gebaseerd (met fout gecaste karatekid). 😉
Knap geschreven.eigenlijk zou ik je twee hartjes moeten geven of kan dat ook ff proberen
is gelukt
@iedereen, dank voor de hartjes en de vriendelijke woorden.
@Hadeke, je hebt gelijk, waar ik op doelde is dat het grote publiek deze vergeten legende via de TV serie heeft leren kennen. R.J. was wat mij betreft alles behalve middelmatig, misschien toch een pakt met duivel 🙂
De film heb ik nooit gezien. Ik zal hem toch eens opzoeken en kijken.
Fijn geschreven stuk.
@Leonardo, over spelfouten val ik niet, ik benoem ze slechts zo hier en daar. In bovenstaand stuk was naar mijn idee bij mijn eerste lezing ging sprake van interpunctiefouten en er was al helemaal geen sprake van een grammaticaal foute komma.
Wat niet wil zeggen dat het er nu fout staat.