Opstart en introductie zijn achter de rug. De eerste echte lessen gaan zo beginnen. Een snelle blik door het lokaal. Even rust mijn blik op een leeg stoeltje. Elke leerling brengt het komende jaar drie uur per week op zo’n stoeltje in mijn lokaal door.
Mijn mentorleerlingen zelfs meer dan het dubbele. Hen heb ik zeven uur per week. Er zijn relaties die het met minder aandacht moeten doen. Nu nog zorgen dat het de juiste kwaliteit heeft. De tijd die ik met ze doorbreng. Net voordat de deur opengaat, lees ik de middelste regels van een mooi gebed dat in mijn lokaal hangt: “And may I lead that child through paths of wonder…not of fear”.
Nu mogen ze binnenkomen.


@Arjan: laat die kinderen inderdaad maar komen, ik wou dat je leraar op de school van mijn kinderen was!
@Arjan, mooi❤️
@Lisette. Dankje! Ben er wel van overtuigd dat er op heel veel scholen heel veel docenten in dezelfde (of soortgelijke) modus starten. Praktijk maakt het vasthouden aan die startgedachte soms wat weerbarstig. Iets wat met onszelf te maken heeft en ook met lesstof, programma’s, cijferdwang, etc etc.
@nancy B. Dankjewel!
Arjan, wat een mooi en positief begin van het nieuwe schooljaar.
Herkenbaar ook.
Volgens mij is het niet alleen je beroep, maar ook je roeping. Ik wens jou en je leerlingen een mooi nieuw schooljaar toe.
Mooie basishouding, Arjan. Dan hoeft vervolgens ook niet elke minuut verplicht quality time te zijn. 🙂
Overigens herkenbaar dat de nog lege stoel de mijmeringen laat bovenkomen!
Dankjewel Nel!
@Levja, ja zo zie ik het ook wel eigenlijk!
Ha Kees, ja klopt en zoals je weet is altijd quality time ook maak saai! Tot snel!
Fijne houding tegenover je beroep en je leerlingen. Vasthouden. :))
@Marijcke Cauwe. Dankjewel! Ja, ga ik proberen.
@Arjan. Mooi begin van het schooljaar!
mooi die concentratie van de leraar
@Han en José van Rosmalen, dank voor jullie reactie!