Gelukkig wordt er de laatste tijd meer over gesproken. Ook op televisie. Zo zag ik laatst de bekende depressieveling Mike Boddé bij Jinek aan tafel zitten. Zijn verhaal ken ik inmiddels, al blijft het beroerd om te horen. Jarenlang geteisterd door een verlammende depressie, geen greintje vreugde in zijn leven. Naast Mike zat een frêle meisje, Laura. Zij bleek de winnares van The Voice Kids van een paar jaar geleden. Haar verhaal was erg indrukwekkend. Ach, zo’n mooi, jong meisje.
Helaas herken ik veel van binnenuit. En het onbegrip uit de omgeving was niks vergeleken bij mijn eigen strenge stem. Ik beschuldigde mezelf van malingering. Sinds ik mezelf serieus neem, lukt het me wat lichter door het leven te gaan.

@Lisette: mooi. Malingering heb ik moeten opzoeken, een Engelse term, weer wat bijgeleerd. Malingering stelt eigenlijk, hetzij indirect, systemen in vraag. Luisteren naar jezelf is goed. 🙂
Een ziekte wil ik het noemen. Eerder een staat van bewustzijn. Om die te keren is hulp onontbeerlijk. Outing is een start. Zowel voor bekende als onbekende Nederlanders en andere wereldburgers. Op aarde mogen rondlopen, al dan niet tijdelijk, is en blijft een geschenk. Ook al wordt dat niet altijd dagelijks ervaren. Zeker bij een slechte start. Van worpeling naar verwerpeling. Wie dat uiteindelijk weet te ontstijgen is een super gelukkig mens. Goede invulling van het thema. Het deed me ook een beetje denken aan de Geverfde vogel van Kosinski.
Heel goed geschreven stukje. Ook de reacties.
Een indrukwekkende en persoonlijke 120w, Lisette. Heeft mijn hart geraakt.
@Nele, dank, en ja ik heb ook moeten googelen, hoor.
@Mien, dank voor je uitvoerige reactie. Mijn start was overigens prima. De door jou genoemd titel en schrijver ken ik niet, maar ga ik opzoeken.
@Levja, diepe dank!
@Alice, ik hoop je hart niet te hard geraakt te hebben.
Straffe bedenkingen! Zetten me aan tot denken. Dus veel bereikt. Knap!
@o_verschreef, fijn en dank je wel!
Deze tekst raakt diep Lisette, wat geef je ons een dierbare inkijk in je wereld. Dat schrijven je hart nog meer mag verlichten. Prachtige geschreven!
@Marie, dank je wel, ik word er stil van…en schrijf graag verder
@Lisette: Moedig om anderen zo door jouw ogen te laten kijken. Geeft hoop aan hen die zichzelf nog niet hebben durven of kunnen omarmen.
@Berdien, dank je wel!
@Lisette. Een mooi stukje dat je raakt! <3 Volgens mij heb je het niet aangemeld voor de wedstrijd…?
Kleine opmerking: een paar jaar ervoor… Voor wat? Een paar jaar geleden lijkt mij beter.
@Han, dankjewel! En volgens mij doe ik gewoon mee met de wedstrijd, al gaat het mij meer om het spel! En dank voor tekst-suggestie.
@Han, tekst aangepast, en mezelf op wedstrijd-speler gezet, dank voor je tip!
@Lisette. Geen dank!
Een mooi en eerlijk verhaal, Lisette. Goed om dit te vertellen. Die innerlijke criticus is inderdaad een gevaarlijke vijand.
@Nel, dank, goed om te horen.
Felies Lisette. Terechte uitverkiezing. (H)erkenning! ?
Gefeliciteerd 🙂
Van harte, Lisette!
Van ?e gefeliciteerd, Lisette.
Mooi, dat dit stukje in de schijnwerpers staat.
@Mien, @Frank, @Alice, @Nel, met hartelijke dank. 120 woorden blijken genoeg om een zwaar thema bespreekbaar te maken.
Ik vind de uitverkiezing een grote eer. Hoe deze tot stand komt, blijft voor mij een grote vraag. Objectief gezien had ik vast niet de meeste hartjes, dus hoe dan gewogen en gekozen wordt??
Gefeliciteerd Lisette. Het komt je toe.
Helemaal naar mijn hart jij als winnares Lisette. Hartje daarvoor!
Gefeliciteerd!
@Levja, @Marie, @Peter dank jullie wel, hartverwarmend, jullie reacties!
@Lisette. Van harte gefeliciteerd!
@Han, bedankt!
Gefeliciteerd! ?
En nog wat gekleurde harten erbij. 😉 ❤️????
@Nele, in alle kleuren bedankt!