De kraan is stuk
Dus weg is mijn geluk
Er komt geen water uit de kraan meer
De kraan is stuk
Dat is even kut
Maar wees dan blij dat de loodgieter bestaat
Ik werd vanmorgen wakker en sprong onder de douche
Maar nat werd ik niet, de hond ging voor de poes
De kraan was stuk en ik verliet de badkamer
Getroffen door de man met de hamer
De kraan is stuk
Dus weg is mijn geluk
Etcetera
Beneden gekomen wou ik zetten potje thee
Maar weer werkte de kraan niet mee
Een kopje koffie lag ook niet in het verschiet
Want geen van alle kranen deed het niet
De kraan is stuk
Dus weg is mijn geluk
Etcetera


Een Sjefke van Oekel, maar dan nog platter, reeds. Een compliment voor de tekst dus Peter én voor de uitvoering. Wanneer is het eerste optreden? ?
Mien, de boekingen stromen binnen. Eerste optreden waarschijnlijk in Oeteldonk.
Peter, …geen van alle kranen deed het niet. Een dubbele ontkenning, dus ze deden het allemaal.
Oeteldonk?
Ewald, dat is het mooie van carnavalslogica!
Mien, Wikipedia: “Tijdens carnaval is ‘s-Hertogenbosch een dorp: ’t durp Oeteldonk. Oeteldonk omvat alleen de oude stad ‘s-Hertogenbosch. De dorpen Empel, Engelen, Hintham, Bokhoven, Rosmalen, Nuland en Vinkel, die ook bij de gemeente ‘s-Hertogenbosch horen, hebben ieder hun eigen carnavalsleven.”
Peter, als randstedeling gaat dat mijn pet kennelijk te boven.
Oh … En hoe heten die dan met Carnaval? Ben daar wel nieuwsgierig naar.
In Limburg kunnen ze er ook wat van. Jocus Haan, Rogstaekers, Pannekletsers, Uulen, Wortelepinnen, om er zo maar een paar te noemen. Weet jij waar ze te vinden zijn? 😉
Oneindige pech Peter. Hopelijk konden de buren een pot koffie etcetera voor je zetten.
Kraantje Carnaval. Top~kraan.
Ewald, ik ben ook een westerling. Dit stukje is een kleine satire op carnaval. Meer niet.
Alice. Ondanks dat dit stukje niet autobiografisch is, bedankt voor je empathie en bezorgdheid.
Levja, thnx, I presume.
Dan heb je waarschijnlijk wel een heel leuke avond gemist!
Peter, dat weet ik en zo had ik je stukje ook begrepen 🙂 Eenmaal ben ik met een vriend met Carnaval naar Breda gegaan. We voelden ons een vreemde eend in de bijt tussen het hossende publiek. Met een noodgang naar het Leidseplein gereden en zo werd het toch nog gezellig.
Alice, we zullen nooit weten of ik een leuke avond gemist heb of niet.
Ewald, gelukkig heeft iedereen zijn eigen manier om een dolle boel te scheppen.
Dat klopt, Peter. De laatste dertig jaar mijd ik het Leidseplein en het gehele Amsterdamse uitgaansleven. Toch beleef ik nu en dan een dolle dag/avond/nacht. Stel je daar niet al te veel bij voor; ik vind al snel iets dol.
Hebben de Amsterdammers eigenlijk ook een bijnaam met Carnaval?
Ik weet wel een café in Amsterdam, waar ze een heuse Prins Carnaval hebben.
Er schijnt daar ook regelmatig een dansend zeepaard in de gang te staan.
Vernomen uit betrouwbare bron van een caféganger. Ergens in de vroege morgen.
Mien, ik ben een geboren en getogen Amsterdammer maar ik moet je het antwoord schuldig blijven.
Eerlijk gezegd ben ik een ontzettend slechte Amsterdammer. Feyenoord is sinds mijn kinderjaren mijn favoriete voetbalclub, het Amsterdams accent verafschuw ik (evenals Rotterdams, Haags, Utrechts, Overijssels, Gelderlands, Zeeuws, Limburgs en Brabants) en de zogenaamde Amsterdamse humor is beslist niet mijn humor.
Wel vind ik Amsterdam een geweldige stad om te wonen.
Drenths, Gronings en Fries mag ik graag horen, al geef ik de voorkeur aan accentloos Nederlands.
Edit: Het Noord-Hollands of West-Fries, zoals gesproken tussen Zaandam en Den Helder kan ook niet op mijn sympathie rekenen.
Ewald, als het goed is komt wijsheid met de jaren en een surplus aan dagen van “Te veel en te vaak” moeten dan uitgesloten worden.
Ewald, ook voor mij gaat er niets boven ABN. Elke andere variant van het Nederlands klinkt mij al snel onbeholpen en plat over.
Twintig jaar in Amsterdam gewoond en gewerkt en toen was ik de stad zat. Alles gezien en dat vreselijke toeristeninfarct. Al blijft de Nieuwmarkt een prachtplek (zie mijn roman in wording “Osho Tapoban,” waarvan hoofdstukken te vinden zijn op mijn site: https://petermabelus.wordpress.com.
Wat een gezellige praatclub heeft mijn bijdrage voor deze week opgeleverd!
Deel 2 van Osho Tapoban zojuist gelezen, Peter, deel één al een paar weken terug. Boeiende dialogen.
@Peter en Ewald: Ik snap het. Spreken zoals je schrijft. Helder, correct en zuiver. 🙂 😉
Ewald bedankt. Ik ben inmiddels aan (het laatste) deel 3 bezig.
Amsterdam (van oudsher een katholieke stad, maar sinds de Reformatie protestants) heeft pas sinds dit jaar een carnavalsnaam:’Gròòtgragtegat.’
Gròòtgragtegat? Vermoedelijk bedacht door Brabantse Amsterdammers.
Ewald, klopt.
Vast door Guus Meeuwvis. Hi hi.
Maar ze doen al aardig hun best.
https://www.nrc.nl/nieuws/2016/01/22/carnaval-amsterdam-als-grootgragtegat-amsterda-1576700-a867789
Al een bezem gekocht? Om het stoepke te vegen? 😉