Hans krabt zijn rug. Er springen wat kleine beestjes weg. Haast onzichtbaar. Het stemt Hans in ieder geval diep tevreden, want hij draait zich nog eens gemoedelijk om. Met een luide piepende geeuw.
De kachel brandt in huis. Het warme vuur maakt slaperig. Al snel valt Hans in een diepe coma. Hij ligt nu op zijn zij met de kin op de grond. Zijn dikke lippen hangen languit op de vloer en blubberen bij iedere ademstoot zachtjes op en neer. Het is een vertrouwd gezicht.
Buiten begint het zachtjes te waaien. Als dat maar goed gaat. Het zacht gewaai gaat al snel over in sterke wind. De wind wordt storm. Hans springt op. Blind van woede, over de plotse tocht.

Leuk stukje over de hond, maar wat geforceerd dat weekthema woord er met de hondenharen bij slepen, nee da’s toch een beetje een anticlimax. #hartje
@Lijmstok:
Vooralsnog was het uitgangspunt een tochthond in combinatie met een nieuwslezer uit de oudheid. Het is er weer de tijd voor, tochthonden.?
Bedankt voor je reactie en hartje.
Geen stijl inderdaad om zo uit je slaap gehaald te worden. Ik zou ook boos zijn geworden. 🙂
Jammer dat je in de titel weggeeft wat Hans is, anders had het stuk een interessante opbouw!
@Inge Hulsker:
In de eerste twee zinnen wordt de titel al geduid. Maar eerlijk is eerlijk. Ik heb er ook over getwijfeld. Totdat de nieuwslezer om de hoek kwam. Toen werd de opbouw voor mij een rad van fortuin. Dan moet je ook iets weggeven, toch? Bedankt voor je reactie, by the way.
@Thislexy:
Couldn’t agree more. K-wind. Vrijdag wordt het nog erger. Dan waait er een K3-wind. Dat het maar snel afgelopen mag zijn, de wind. In welke vorm dan ook! ?
Vind het een prachtig kort verhaaltje, enige kritiekpuntje – zoals al meer gezegd – de titel geeft te veel weg. Met evenveel woorden zou je de laatste drie zinnen om kunnen bouwen tot een slot als: Hans springt uit zijn mand. Boos over de plotse tocht.
maar goed: ik ben erg van mysterieus en veel aan de verbeelding overlaten.
Ben het overigens niet eens met lijmstok: tocht is wat mij betreft niet geforceerd gebruikt.
Dank voor een prettig verhaal!
Oh boy! K3-winden… dat zijn de ‘allerergstigste’.