Tegen noen trok de boer zijn klompen uit de zomp; zijn varkens mestten naast de oude watertrog die hij zo-even vulde. Zoals zijn vader en grootvader deden.
Omstreeks deze tijd trok de boer steevast aan zijn werkbroek; het water liep hem uit den bek zoals zijn varkens kwijlden. Hij ging op huis aan.
Op tafel zou hij hompen brood vinden, besmeerd met reuzel en lonken naar de schonken van Maria.
De meid van de buren die hij trouwde was proper en welwillig. Tegen de aanrecht, tussen de koffiemokken en na de reuzel, liet zij zich iedere dag ruimschoots na noen, weer eens nemen. Zoals haar moeder en grootmoeder deden.
Zij was er niet. Hij raasde: ‘Kom van het kabinet af.’

Beste Mili,
Neigt naar:
Zeer vrij naar de Chinees
de zon komt op. de zon gaat onder.
langzaam telt de oude boer zijn kloten.
van Cees Buddingh’
en ook een ietsje richting ‘Kom van dat dak af’ van Peter Koelewijn.
Een hartje meer dan waard!
met vriendelijke groet,
Chris
Mili, het is rauw genieten rond zompige klompen, mestende varkens en hompen kauwend lonken naar welwillige schonken. Maar mijn absolute ver- en bewondering gaat deze week uit naar ’tussen de koffiemokken en na de reuzel’. Gelukkig klom ze even op het kabinet, hoewel dat den lust kan doen aanzwellen. Voor mij heb je jezelf weer overtroffen! Hartje van Luus voor een onmiskenbaar Mili-spektakel.
Beste Mili,
de 1ste alinea breekt mijn Breintje. Ik lees dat de varkens zichzelf mesten, anders was het de Boer die ‘mestte’, zoals Vader en Grootvader deden.
‘mestte zijn varkens’, kan ook of beter.
Groet,
Rob.
@Chris, ik zie de boer voor me, oneindig tellend. 😉 Dank voor je leuke reactie.
@Luus, ik zal je bekennen dat ik niet aan een kast dacht maar eerder aan het ‘gerief’. Jouw versie is wulpser, dat wel. 😉 Baas boven baas. Dank je hartelijk.
@Rob, mesten in de zin van dat varkens zich ontladen/ontlasten. Zij doen dit graag op natte ondergrond. Vandaar de watertrog.
Een boeren-zedenschets, doet aan Breughel of Jan Steen denken, niet zo braaf als boer zoekt vrouw