Er vliegen meeuwen over het binnenland. Daar waar ze niet horen, honderden kilometers van de kust, storten ze zich op vuilnisbelten.
Boven hen zweven, zwijgzaam, lammergieren. Ontheemd. Op zoek. Karkassen mogen de Spaanse bergweides immers niet meer ontsieren.
Misschien valt hun schaduw binnenkort over hyena’s die eerder dan de wolven onze grenzen zullen overschrijden.
Het zijn grauwe beelden die ik zie; in de kleur van vuilniszakken en door de grijze nevel die afvalbergen uitademen.
De beurs is weer gedaald en politici smeken om vertrouwen en consumptie; om economische groei. Er moet meer gestapeld worden. Steeds meer.
De meeuwen krijsen, de hyena’s huilen en gieren trekken zwijgzaam perfecte cirkels met nietsontziende scherpe blik.
Samen vieren we het feest van de evolutietheorie.

Soms weet ik niet of ik moet reageren.
Maar dit is wat mij betreft een bijzonder goed stuk. Niet vrolijk. Dat niet.
Alsof er een donkere wolk over mijn beeldscherm rolt. Hard op een bepaalde manier. Maar ook heel treffend. Knap gedaan.
‘Er moet meer gestapeld worden.’ Machtig.
Beste Han,
tis veel. De evocatie-nevel vertroebelt mijn Breintje.
De lammergier: ben ooit in Baskenland geweest. De lammergier komt mij voor als een evolutie-uitwas. Ze moeten el bescherm blijven, dus gevoerd worden. maffe vogels.
Groet,
Rob.
Dag Annemieke,
Nee, het is inderdaad niet bedoeld om vrolijk van te worden.
Dat van die donkere wolk doet me plezier. Dat gevoel had ik namelijk ook toen ik het schreef.
Dank je.
Dag NeleDeDeyne,
Dank je.
Dag Rob,
Dank je. Het is misschien inderdaad wat veel.
(Volgens mij moeten ze gevoerd worden omdat Europese regelgeving gebiedt dat de karkassen van het vee niet meer mogen blijven liggen.)
Volgens mij liggen er runderkarkassen in onze eigen Oostvaardersplassen, maar ik kan mij vergissen.
Ja, de zeitgeist is duister, maar er is geen enkele reden tot zorg. Moeder Aarde kan prima zonder ons en zal zich snel herstellen als wij eenmaal verdwenen zijn. Ik geef de mensheid nog een jaartje of 50. 100 max.
Hartje om je gemoedstoestand een beetje te kenteren.
Broeder Kols,
Sterk stuk.
VmetdeVorK.