De theorie ben ik in de afgelopen jaren gaan herkennen. Ik weet niet of het ergens beschreven staat, maar voor mij is het bewijs afdoende geleverd.
En elk jaar gebeurt het weer. Met dezelfde ingrediënten: veel (uit)slapen, geen schoolstress, en veel zon. Daarnaast een (bijna) totaalverbod op het gebruik van social media, en de tv als nutteloos apparaat om kleren overheen te leggen. Tegenwoordig kiezen ze daar zelf voor.
Het resultaat: mijn kinderen bloeien en groeien elke zomervakantie harder dan in de rest van het jaar. Mijn schatten schieten de lucht in. Ik zie ze bijna met de dag groter worden.
Die rust en saamhorigheid raken we in Nederland hoe dan ook weer kwijt, hun lengte is een levende herinnering.

Herkenbaar. Iedere zomer opnieuw schijnen de jurkjes van mijn meisjes ‘gekrompen’ te zijn.
Zuster Lisette,
B(l)oeient verhaal.
VmetdeVorK.
Dag Lisette,
Onlangs heb ik mijn kinderen een (tijdelijk) televisieverbod opgelegd. Hoewel de rotzooi in huis aanzienlijk groter is, lijken ze een stuk vrolijker. Ik ben benieuwd of ze nu ook harder gaan groeien.
Eigenlijk is dit stukje een jammerklacht over het onvermijdbare nieuwerwetse. Maar het leest wel aangenaam. En het klopt vermoedelijk aardig.
Groet,
Annemieke