Na elf uur reizen hadden we Teignmouth bereikt, aan de zuidkust van Engeland. Onze geboekte B&B vonden we al snel. De landlord liet ons binnen met een opgewekt: ‘You have come for Muse?’
‘For what?’ vroeg jij.
De landlord legde opgetogen uit dat Muse een beroemde band was, die al in Londen had opgetreden en die uit deze plaats kwam. Morgenavond zouden ze hier, in hun geboortedorp, optreden! Maar daarvoor zijn jullie dus niet hier.
Nee, we wilden een deel van het Coast Path wandelen, van hier naar Portsmouth.
‘Oh, but that’s beautiful, too!’
De volgende avond zagen we illegaal toch nog iets van die beroemde band, door een kier in het hoge, zwarte hek waarmee het concertterrein was afgezet.


Stiekem samen door het zwarte hek spieken om iets van de band te zien. Best romantisch.
Ja hè? 😉
Bedoel je de symfonische rockband Muse?!
Ja, Lousjekoesje. Deze: http://nl.wikipedia.org/wiki/Muse
Ik ben jaloers, Marlies! Ik ben fan van ze, met name van Matthew, want hij kan alles, maar ik ben geen concertganger.
Ik heb nog nooit wat van ze gehoord, behalve dan half in Teignmouth in 2009, toen ze daar hun “homecoming concert” gaven. Niet echt mijn smaak. Ik kan me voorstellen dat jij als fan graag in mijn schoenen had gestaan!
Hoi Marlies, lekker geschreven stukje. Heb zelf een klein beetje last van “The Muse”, waar de band gewoon Muse heet – maar dat is een terzijde. Heb ook andere stukjes van je gelezen en kijk heel erg uit naar een volgend fictiestuk.
Dank je, Kiko. Zo merk je goed dat ik niets van die band afweet! Dus ze heten Muse. Ik heb het aangepast.
Dit stukje is trouwens geen fictie, maar autobiografisch.
Dat is een hele wandeling geweest Marlies van 170 km! Ben vorig jaar een week in St Ives geweest en heb daar ook een stukje coastpath gelopen. Een paradijs daar, zo mooi…
@Karin, we hebben er toen wel 17 dagen over gedaan, hoor, lekker op ons gemak met af en toe een rustdag. Met rugzakken op en van B&B naar B&B. Dat was in september 2009. We hadden heel goed weer, niet te warm en niet koud en meestal droog. Heerlijke vakantie!
Leuk stukje. Eind juni ga ik Muse (en nog veel meer) live zien op Rockwerchter. Ik ga er vier dagen met mijn jongste zoon heen. Ik laat jullie wel weten of ik dat overleef. 😉
Maar, Hay, als je het niet overleeft, kun je het ons niet laten weten. Toch? Veel plezier! Ik hoop natuurlijk dat je het wel overleeft.
@Marlies,snap dat dit stukje autobiografisch is hoor… En het is leuk stukje hoor, maar ik bedoel dat ik heel benieuwd ben naar een volgend fictiestuk, omdat ik die zelf iets leuker vind dan biografische stukjes. Je hebt een leuke kronkel voor fictie.
@Kiko O, bedoelde je dat! Leuk dat je mijn fictiestukjes zo leuk vindt. Er komt er vast wel weer een. 🙂
Je hebt volgens mij twee soorten fans van Muse: rockliefhebbers en mensen met voorkeur voor klassieke muziek. Ik ‘kom van de klassieke kant’ en met de hele menigte uit je dak gaan tijdens keiharde rockliedjes is weer niet mijn ding.
Ik vind dit liedje het mooist van ze. Veel klassieke invloeden, veel gepikt van de rockband Queen en het eindigt puur klassiek, met een Nocturne van Chopin.
https://www.youtube.com/watch?v=hLD13U-kUr8
@Hay Gaaf, heel veel plezier!
@Lousjekoesje, dank voor de link. Aardige song, inderdaad. Maar ik luister toch liever naar klassiek.
leuk stukje Marlies, Muse kwam toevallig op je weg, even door een kier gekeken